מציג תוצאות 1 עד 20 מתוך 20

נושא: פרוייקט מטען סולארי

תודה
    10
    קיבל/ה 2 תודות ב-2 הודעות
    תודה
    0

פרוייקט מטען סולארי

שלום לכולם,

אז ככה, הזמנתי 20 תאים סולאריים של 0.44 וואט בערך (בשמש טובה הם גם עושים יותר ממה שמדדתי), בגודל 38*52 מ"מ. (והגיעו עוד 40 היום! )
    המטרה שלי היא לבנות מזה מטען סולארי מתקפל לטלפון נייד, כלומר - 4 תאים יצרו פאנל, וכמה כאלה יתקפלו לצורה שקל לאחסן בקופסה מוגנת ממתכת.
    מצורפת תמונה של איך שזה נראה: התאים, סרט מתכת לחיבור התאים, טוש פלאקס והקופסה שאליה כל זה נועד להכנס.

עם זאת, אני לא יודע בבטחה איך כדאי לתכנן הרבה דברים, ולכן פניתי הנה בתקווה שאקבל כמה הצעות ורעיונות.

מבחינת המעגל:
    -כמה וואטים מספיקים לטעינה טובה של מכשיר? המטען מוציא משהו כמו 5 וואט, אבל אני לא יודע כמה צריך באמת, ולפיכך כמה פאנלים צריך. 16 פאנלים למשל יתנו משהו כמו 7 וואטים בשמש סבירה, אבל אולי זה מוגזם? אולי צריך בכלל יותר? מצד שני אני גם לא יודע איזה מתח צריך להזין למכשיר משקע מיקרו USB, חמישה וולט סטנדרטי?
    -האם צריך לתכנן איזה מעגל הטענה? בהנחה שבשלב הראשון של הפרוייקט הטעינה תתבצע ישירות למכשיר שיחובר, ולא לסוללה פנימית.
    למשל האם יש צורך באיזה מישר מתח, או לכל הפחות איזה סליל שיחובר בטור בין הטלפון לפאנלים וימנע קפיצות בזרם למכשיר?
    -האם כדאי להוסיף דיודה? לרוב מוסיפים אותה כדי שהפאנלים עצמם לא יצרכו הספק כשאינם מוארים, אבל על הדיודה עצמה נופל מתח של כ-0.7 וולט ולכן מתבזבז הספק לא קטן עליה (ואין לי דיודות גרמניום, למרות שאפשר לקנות). אם למכשיר יש הגנה מפני זה והוא לא יכול לספק חשמל? יש לציין שהוא אמור לטעון מגוון מכשירים, כל דבר שיש לו חיבור מיקרו USB למעשה.

מבחינת הפאנלים:
    -על מה להדביק את התאים? בעקרון פאנל של 4 תאים נכנס לקופסה, ויהיו בטח 3-4 כאלה. השאלה היא על מה אני מדביק את התאים האלה? חשבתי על מין בריסטול פלסטיק עבה כזה, שעושים ממנו לפעמים קרשי חיתוך קלים וגמישים, אבל אני לא יודע איך קוראים לזה ואיפה למצוא...
    -הפאנלים יהיו חשופים מלמעלה, ולכן צריך להגן עליהם איכשהו מלכלוכים, שריטות וקצרים. חשבתי לפרוש עליהם יריעת פלסטיק שקוף - אני צריך לראות כמה זה פוגע בביצועי התאים. אם יש למישהו רעיון יותר טוב אשמח לשמוע.
    -חיבור התאים אלו לאלו - אני לא יודע כמה הלחמה של חוטים בין הפאנלים תהיה אמינה, אז אם למישהו יש רעיון איך לשפר את החיבורים ביניהם אשמח לשמוע.
    -כשיישמש לטעינה, יהיה תמיד עדיף אם אפשר יהיה לגרום לו להיות בזווית ביחס לשמש, ובאופן כללי לא להיות wiggly מדי. אין לי רעיון טוב איך לעשות את זה ככה

זה כל מה שיש לי להגיד, רק אציין שהכוונה היא לטעון מכשירים ניידים מכל מיני סוגים, אולי אפילו עם אופציה ליותר ממכשיר אחד במקביל אם אני אראה בהמשך שהפרוייקט הולך יפה, ואז אפשר יהיה לשדרג אותו בסוללה וכל מיני דברים. בתור התחלה רק הפאנלים ואולי איזו נורית לד לחיווי שיש טעינה (היא יכולה גם להיות הדיודה כשאני חושב על זה, למרות שהיא בטח לא תעמוד בזרם דרכה. המממ...)

אולי אני גם אוציא את זה מהקופסה, נראה מה יהיה.
    בכל מקרה, מי שידע לתת לי חוות דעת אני מאוד אשמח!
    תמונות ממוזערות מצורפות תמונות ממוזערות מצורפות Click image for larger version. 

Name:	IMG_20150620_145845.jpg‏ 
Views:	148 
Size:	485.7 קילובייט 
ID:	3369  
    נערך לאחרונה על ידי הדוד משה; 04-07-2015 בשעה 23:40-24.

2. פרסומת
    תודה
    12
    קיבל/ה 284 תודות ב-249 הודעות
    תודה
    0
    אם אני מבין נכון אתה רוצה לטעון מכשירים מבוססי USB, כלומר אתה רוצה משהו שיוציא 5 וולט. בהנחה שאתה מצליח לספק 5 וולט קבוע, את בקרת הטעינה כבר מבצע המכשיר עצמו.
    כל תא נותן 0.5 וולט כך שתצטרך לחבר לא פחות מ 10 תאים בטור (או לשים פחות ולהשתמש ב STEP UP DC_DC CONVERTER מתאים).
    בד"כ מקובל לשים יותר מהמתח הנדרש ולבצע הנחתה - לדוגמה, במערכות 12 וולט מקובל לשים 32-36 תאים ולקבל מהפנל 16-18 וולט כך שאם נלך בהתאמה לצרכים שלך נראה שכדאי לחבר בטור בין 12-14 תאים ולשים איזשהו ממיר DC-DC של 5וולט (כניסה ויציאה - הכניסה בד"כ מסוגלת לקבל טווח מתחים מסוים סביב המתח הנקוב ומוציאה בדיוק 5 וולט). אפשר גם מייצב לינארי אבל זה בזבזני מול האופציה של ממיר DC_DC.
    הפנל הזה ייתן לך בשיא כ 0.88 אמפר (0.44 וואט על 0.5 וולט) ביציאת הפנל, ובהנחה של 14 תאים ונצילות המרה של כ 90% יתן לך כ 5.5 וואט (1.1 אמפר) - לפי קיבולת הסוללה שאתה רוצה לטעון זה נותן לך אינדיקציה פחות או יותר כמה זמן תימשך הטעינה.
    באופן כללי כדי לקבל הספק ממוצע של הפנל במהלך שעות היום תחלק את נתוני השיא ב 3.

4. מי אמר/ה ל-gbgb תודה על ההודעה המועילה הזו:

הדוד משה (05-07-2015)

תודה
    10
    תודה
    0
    תודה על העצות המועילות! ה-DC-DC נשמע כמו רעיון מצויין, השאלה היא האם יש סכמות או הסברים טובים שאתה מכיר לבניית ממיר שכזה? אני לא מפחד לעשות ניסויים וללכלך את הידיים, אבל אני באמת לא יודע איפה לחפש מדריך טוב לדבר כזה...
    תודה!

תודה
    12
    תודה
    0
    אמנם אפשר לבנות DC-DC, אבל במחירים של היום עדיף לקנות משהו באיביי.
    למשל כזה http://www.ebay.com/itm/5pc-quality-...item19ed83ae54

תודה
    10
    תודה
    0
    זה נראה כמו רעיון טוב! לא ידעתי שזה כל כך זול ויעיל היום... זה באמת קצת חסר פואנטה לבנות ממיר מתח אם ככה.
    חשבתי על זה: http://www.ebay.com/itm/NEW-Mini-DC-...item5d45794e08
    הוא גם מאוד קומפקטי ואפשר לעשות איתו עוד שטויות, כמו להטמיע אותו בכיסוי לטלפון שיכלול את הפאנלים הסולאריים עצמם, אבל שטויות כאלה נעשה כבר אחרי הפרוייקט הבסיסי
    מה שכן מטריד אותי שלא מצויין ההספק המקסימלי שהוא מסוגל להעביר. כלומר, יש זרם מוצא מקסימלי ומתח מקסימלי, אבל שמע לי הזוי שהזרם המקסימלי לא תלוי במתח המוצא שבחרת...
    בכל מקרה, אם סביר שזה מסוגל להחזיק יותר מ-6W אני חושב שזה מספיק טוב. אני מניח גם שעם היעילות של ההתקנים האלה הם גם לא מתחממים יותר מדי.

אז כדאי?

תודה
    12
    תודה
    0
    מה שכן מטריד אותי שלא מצויין ההספק המקסימלי שהוא מסוגל להעביר. כלומר, יש זרם מוצא מקסימלי ומתח מקסימלי, אבל שמע לי הזוי שהזרם המקסימלי לא תלוי במתח המוצא שבחרת...
    אכן נראה מידע חסר - מאוד אופייני במוצרים הסיניים האלו, צריך לחפור ולגלות מהו בדיוק הרכיב בו משתמשים ולבדוק בדפי המידע שלו.

תודה
    10
    תודה
    0
    חיפשתי קצת, השבב המדובר הוא MP2307DN. ב-Datasheet של השבב, תחת הפירוט: Maximum Power Dissipation Operating צויין 2W. אלא אם כן לא הבנתי מה אני קורא, שזה סביר, כנראה שממיר הזה קטן מדי...
    זה אומר שצריך ממיר קצת גדול יותר אני מניח? חבל אם כן

תודה
    12
    תודה
    0
    לא בהכרח. הרכיב יודע לספק עד 3 אמפר. 2 וואט זו ההגדרה מה יכולת פיזור ההספק שלו כחום - כפונקציה של הספק התפוקה הרכיב מתחמם בגלל שיעילות ההמרה שלו היא לא 100%. צריך לחשב האם הספק החום הזה בתנאי האפליקציה שלך חורג מההגדרה (וצריך לשים לב לתנאי הסביבה - הנתונים הם ב 25 מעלות).

כתבתי, ויש לי כוונה כבר הרבה זמן להעלות לכאן, מדריך בנושא פיזור חום מרכיבים - צריך למצוא זמן לשיפוצים אחרונים למסמך לפני שאעלה אותו

תודה
    10
    תודה
    0
    אני מבין, כלומר 1 פחות הנצילות של הרכיב כפול ההספק הנכנס = דיסיפציה לחום? כלומר הספק נכנס פחות הספק יוצא?
    אם זה נכון, אז 12 תאים בטור יתנו בערך 6V ו-1A, לפי הנתונים שלהם במצב הזה הנצילות בערך 0.92 (בהנחה הלא נכונה שמוציאים 3.3 וולט), וסה"כ נאבד בערך חצי וואט על הממיר. לא נורא. רק שלא יתחמם מדי.
    למעשה אם אני משתמש בקופסת המתכת בסוף, היא תהווה גוף קירור מעולה, ככה שלא צריך לדאוג מדי לזה.. טוב, אזמין ומקסימום זה לא יהיה טוב

אגב, תודה על ההבהרה. בהתחלה שיערתי שמדובר על פיזור חום, אך לא ראיתי מספיק התייחסות לטמפרטורה ולא ראיתי דיבור על ההספק בשום מקום, אז הנחתי לבסוף שהכוונה להספק מקסימלי... אופס :\

אני אתחיל בתום תקופת המבחנים (המזוויעה, יש לומר) הזאת לתור אחר משטח טוב לתאים הסולריים, ואז אוכל להרכיב את הפאנלים! אני צריך שיהיה דק יחסית, כדי שיהיה קומפקטי ושהרוח תוכל לצנן טיפה את התאים מלמטה, וגם קשה מספיק. ויריעה שקופה.
    נערך לאחרונה על ידי הדוד משה; 07-07-2015 בשעה 19:58-24.

תודה
    12
    תודה
    0
    תאים סולארים בישראל דורשים התייחסות מיוחדת - המפרט הוא עבור טמפרטורה של 25 מעלות (אולי אפילו 20 - לא זוכר) - עכשיו לך תמצא צהרי יום שמש קייצי בארץ עם 25 מעלות.
    אתה יכול לבנות את המעגל של התאים ואחרי שאתה מוודא שזה עובד לצקת את הכל בשכבה דקה של פוליאסטר (פרטים והנחיות בחנויות כמו אלגד או ארטאץ' בתל אביב).

תודה
    10
    תודה
    0
    כנראה באמת אבנה את התאים קודם ואדביק אותם על משטח. הפוליאסטר/חומר אקרילי זה רעיון מוצלח שאולי אממש.
    תודה! אעדכן כשיהיה לי משהו

תודה
    10
    תודה
    0
    לכל מי שעוקב אחרי הפרוייקט: אם חשבתם שהוא מת, טעיתם. הוא פשוט נכנס לקומה... מאוד ארוכה... אבל הוא התעורר עכשיו!
    התאים הדרושים הולחמו. כמה תובנות לגבי הלחמת תאים סולאריים:
    1. סרט ההלחמה הוא לא סתם פס מתכת, אלא הוא גם מצופה שכבה דקה של בדיל. ניסיונות מוקדמים שלי להדביק לא צלחו וניסיתי להוסיף בדיל... והתוצאות היו הרות אסון. בסוף מה שעובד טוב זה ללחוץ במתינות לאורך סרט ההלחמה, עם הצד של המלחם.
    2. זה היה נשמע לי כמו פולחן פגאני, אבל מסתבר שטוש פלאקס באמת נחוץ בהלחמה. בלי זה סרט ההלחמה פשוט ממאן להדבק... מבאס שבאמת צריך את הטוש הזה אבל נו, העיקר שזה עובד בסוף.
    3. טריק שראיתי באיזה סרטון ביוטיוב הוא, רגע לפני ההלחמה, לנגב את ראש המלחם במטלית לחה, כך שהטמפרטורה שלו תרד בפתאומיות ובעקבות כך תעלה בחדות בשניות שלאחר מכן- ההלחמה הרבה יותר מוצלחת ככה, מסתבר. זה כנראה לא ממש בריא לראש של המלחם, אבל למי אכפת, זה המלחם הכי פושט שבנמצא והראשים שלו זולים.

באמת השתמשתי בסוף בתאים בגודל 38X52 מילימטרים, שכל אחד נותן משהו כמו 0.4 וואט בשמש טובה. החלטתי להשתמש בשמונה כאלה, סך הכל מעל 3 וואט (אני מקווה שזה לא יותר מדי?). ביחד הם קצת יותר מ-4V ולכן הייתי צריך מודול STEP UP ולא STEP DOWN. פחות קומפקטי וצריך לחכות גם לו אבל נו טוב... התאים והמודול יודבקו לחתיכת דיקט שנשאר מאיזה רהיט, ועליהם אמתח יריעה שקופה של פוליאוריתן אני חושב (מריח כמו כדור ים חדש). הפאנל יורכב מ-3 חלקים שיחוברו, לפי התכנון הנוכחי, על ידי הדבקה של כל חתיכות הדיקט על בד או ברזנט כלשהו מבחוץ, כך שיתקפלו יפה. כרגע אני בונה על חתיכת בד בסגנון ג'ינס או דגמ"ח שתחתך ממכנסיים ישנות.
    כדי שהתאים לא ישברו אחד את השני הם לא יכולים לבלוט החוצה מהדיקט, ולכן צריך לחפור איזו שכבה של הדיקט החוצה או להדביק איזושהיא הגבהה על שולי הדיקט. אני חושב שהאופציה הראשונה יותר אופטימלית אבל גם יותר קשה לביצוע. בכל מקרה בשביל המודול לא תהיה ברירה אלא לחפור קצת בדיקט כי הסליל שבו בולט מדי, אז אולי זה יכריע את הכף.
    הדבר היחיד שממש לא ברור לי איך יבוצע הוא החיבור החשמלי בין הדיקטים. סתם לחבר עם כבל מספיק עבה? איך להדביק אותו ולדאוג שלא יקרע? אשמח לעצות.
    בנוסף, אני שואל את עצמי אם יש טעם לחבר במוצא של המודול קבל במקביל ליציאות. הוא יסנן כניסה רועשת וימנע קפיצות מתח בכניסה לטלפון שנטען באותו רגע, אבל אם יש לטלפון כבר מישר זרם זה מיותר... ובנוסף יש סכנה (קטנה) שזה יחרפן את המודול ויגרום לו להכנס לאוסילציות או משהו. אשמח לעצות גם בנושא הזה.

מצורפת תמונה של מה שיש בינתיים. הכל מסודר פחות או יותר כפי שבסוף יסודר על הדיקט, רק שצריך להיות חתוך בין כל שלשה. המודול החביב נמצא משמאל למטה, ואני אלחים לו במוצא כבל שנחתך ממטען לסלולארי שאבד עליו הקלח.

מקווה שבימים הקרובים תהיה התקדמות נוספת להציג
    תמונות ממוזערות מצורפות תמונות ממוזערות מצורפות Click image for larger version. 

Name:	DSCF1446.jpg‏ 
Views:	71 
Size:	525.9 קילובייט 
ID:	3738  

תודה
    3
    קיבל/ה 0 תודות ב-0 הודעות
    תודה
    0
    אתה יכול להיעזר במדריך הזה הזה:
    http://www.instructables.com/id/SlimPanel

תודה
    10
    תודה
    0
    הפרוייקט הזה שונה מהותית בגודל, במורכבות, בשימושים ובמטרה מהפרוייקט הצנוע שלי.
    היה בטוח שדשתי כבר באינסטראקטבל לאורכו ולרוחבו בטרם התחלתי את הפרוייקט. ועדיין, תודה רבה על הלינק

תודה
    10
    תודה
    0
    הפרוייקט הזה עדיין חי. למעשה נשאר לי רק לחבר את החלקים ביחד. אבל עכשיו יש לי הרהורי כפירה:
    למתח שהמודול שלי מוציא יש גל שן מסור במוצא, בגודל של בערך 200 מיליוולט שרוכב על 5 הוולטים שבמוצא (בכל זאת ממיר ממותג). יש קבל לא גדול במודול שלדעתי סופג את הזרם כשהעומס מספיק גדול, אבל אני הטלפון בטעינה הוא עומס מאוד קטן ולכן אני חושד שרוב הגל הזה יכנס לתוך הטלפון שיחובר אליו. השאלה שלי היא האם יש לצפות לכך שדבר כזה יזיק לסוללה או שנעשה יישור למתח הכניסה בטלפון עצמו?

במקרה שניתן לצפות להגנה סבירה על הסוללה מפני אות פרזיטי כזה, אני מקווה שכבר ביום שישי יהיה לי מה להראות

תודה
    12
    תודה
    0
    200 מיליוולט על 5 וולט זה די משמעותי. ניסית לחבר עומס קטןן ולראות אם זה מדכא את הרעש?
    אתה יכול להוסיף גם קבל ביציאה שמתאים לדיכוי התדר של שן המשור, אבל צריך לשים לב שלספקים ממותגים יש הגדרה של קיבוליות יציאה מקסימאלית
    אם לא, ייתכן ותצטרך לעשות STEP UP למתח יותר גבוה ולהוסיף מייצב לינארי - זו שיטה די מקובלת ב STEP DOWN - ה DC-DC עושה את המרת המתח הגדולה בצורה יעילה והמייצב הלינארי נותן את הייצוב הנדרש על פני הפרש מתחים קטן ולכן עם פיזור הספק מינימלי.

תודה
    10
    תודה
    0
    זה פתרון שלא כל כך בא בחשבון - אני רוצה לנצל את ההספק המגיע מהתאי בצורה קצת יותר מיטבית, וחוץ מזה המודול שיש לי נותן 5 וולט מוצא בדיוק.
    חיבור עומס קטן גורם לירידה בתדירות המיתוג (קבלים נטענים יותר מהר), וקבל גדול מדי במוצא קצת מחרפן את המודול - מגדיל פיקים ומשנה את צורת הגל. הוא גם לא מת על עומסים קטנים מדי.
    אין חלק של יצוב ליניארי בתוך הטלפון? בסופו של דבר סוללת ליתיום מוציאה 3.7V ולדעתי היא גם נטענת במתח כזה.
    לא ממש בא לי להחליף מודול עכשיו... כמה נזק יכול לגרום השן מסור הזה שרוכב על הDC לסוללה?

תודה
    0
    קיבל/ה 0 תודות ב-0 הודעות
    תודה
    0
    היי! איך מתקדם הפרויקט??

רציתי לבקש ממך עזרה והמלצה: אני רוצה לנסות לחבר עם תלמידים בשיעור פיזיקה (כיתה ט') פאנלים סולאריים לטעינת טלפון נייד. מערכת שתשמש לניסוי ולא צריכה להיות ניידת.
    אשמח מאוד להמלצתך איזה רכיבים עליי לרכוש (עדיף עם קישורים לאיביי...) הניסיון שלי בתחום מועט עד אפסי....
    המון תודה מראש!
    הגר

תודה
    12
    תודה
    0
    לא ברור בדיוק מה את רוצה להדגים ולהסביר מכיוון שקיימים מוצרים באיביי שזה בדיוק מ שהם עושים כמו זה:
    http://www.ebay.com/itm/Portable-Sol...0AAOSwIgNXreg5

זו רק דוגמה ואם עושים חיפוש באיביי על SOLAR PANEL PHONE CHARGER מקבלים הרבה מאוד מוצרים כאלו ואחרים.

אופציה אחרת זה לרדת קצת יותר לרמת "אבני הבנין" - כלומר הפרדה בין הפנל והמעגל האלקטרוני שממיר את מתח הפנל ל 5 וולט (שזה מה שקיים בשקעי ה USB שמשמשים לטעינת טלפונים) ואז הולכים על משהו כזה:

http://www.ebay.com/itm/12V-5W-Solar...gAAOSwu1VW2TU6
    http://www.ebay.com/itm/DC-DC-6-24V-...YAAOSwt0FZCJHe

הייתרון הוא שעם הפנל כשלעצמו ניתן להדגים כל מיני דברים, כמו שינוי המתח והזרם כפונקציה של עוצמת התאורה.

רמה קצת יותר מורכבת היא ללכת על תאים פוטו-וולטאים בודדים כמו אלו:
    http://www.ebay.com/itm/20pcs-78x26m...YAAOSwoBtW3S8k

(יש בכל מיני גדלים וכל מיני כמויות) ולהראות את רמות המתח והזרם לתא בודד ואח"כ להתחיל לבצע חיבורים בטור ומקביל - זה כבר דורש ציוד וידע לביצוע הלחמות - יש קיטים של תאים שמגיעים עם החומרים הנלווים כמו זה:
    http://www.ebay.com/itm/20pc-Total-S...4AAOSw-RRXDIme

תודה
    10
    תודה
    0
    שלום שושנה-הגר,
    כפי שאולי לא שמת לב, הפרוייקט נכנס לתרדמת. זאת משום שלא הרגשתי שיש לי את הידע הדרוש כדי להפוך את זה למשהו באמת מוצלח, למשל לא ידעתי האם הריפל במוצא ממיר המתח שלי בעייתי או לא, ואם כן כמה לסנן אותו ואיך., והאם זה בסדר לסוללה להטען בזרם שמשתנה בהתאם לעננים בשמיים. בכל מקרה לא רציתי לנסות את זה על הטלפון האישי שלי.
    צברתי לא מעט ידע באלקטרוניקה בינתיים (יחסית למה שהיה לי לפני שנה), ואני כבר מרגיש יותר בנוח לתקוף את זה ולנסות כל מיני דברים, אבל אין לי המון פנאי ויש הרבה דברים אחרים שהייתי רוצה לבנות עכשיו בעדיפות יותר גבוהה.

מה שאני כן ממליץ, בהנחה שלא תרצי להתעסק יותר מדי בהלחמות וכל זה, זה למצוא מודול של תא סולארי כמו זה:
    http://www.ebay.com/itm/6V-100mA-0-6...8AAOSwzgBYyjgh
    או עם חוטים מולחמים כמו זה:
    http://www.ebay.com/itm/DIY-1-5W-12V...0AAOSwDrNZP5GG
    ולחבר אליו נורה או שרשרת של לדים בטור (שיתאים למתח המוצא) או משהו כזה ולהראות לתלמידים איך עוצמת ההארה משתנה עם עוצמת ההארה מהשמש.

לטעון סוללה, ובפרט של טלפון, זה מסובך ואני לא מאוד רואה לזה ערך מוסף בהדגמה של הקונספט של אנרגיה סולארית, וגם דורש עוד התעסקות מעיקה עם הלחמות ומעגלים ומה לא.
    אם זה בכל זאת חשוב לך אז צריך להשיג לוח שטוען סוללה, בהתאם לסוג הסוללה שבחרת לעבוד איתה. טעינה ישירה מהפאנל היא לא יעילה אם המתח שלו מתחת למתח הטעינה הדרוש, ומסוכנת אם הוא מעל מתח הטעינה הדרוש. ואפשר גם לחבר לטלפון דרך ממיר 5V כמו שאני חשבתי לעשות (על אחריותך בלבד):
    http://www.ebay.com/itm/2017-1Pcs-0-...YAAOSw4A5YvkZz
    (הממיר שבלינק מתאים למתח פאנל נמוך מ-5V! אם תקחי אחד מהפאנלים שהצעתי תצטרכי ממיר אחר!)
    בעיני עוד קופסא שחורה בין הפאנל לסוללה ממסך את הפואנטה של הצגת אנרגיה סולארית לתלמידים, מה גם שזה הרבה פחות ויזואלי מנורה שנדלקת פתאום, או מאוורר שמתחיל לעבוד בשמש:
    http://www.ebay.com/itm/Premium-40mm...UAAOSwEeFU9VrA
    (אפשר גם לפרק ממחשב שולחני ישן - לשים לב שהמאוורר תוכנן למתח של 12 וולט שמתאים לפאנל השני ששמתי).

מקווה שעזרתי.

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •  
הרשמה