מציג תוצאות 1 עד 14 מתוך 14

נושא: מתקן שיווי משקל! צריך עזרה! אהבה! תודה!

תודה
    3
    קיבל/ה 0 תודות ב-0 הודעות
    תודה
    0

מתקן שיווי משקל! צריך עזרה! אהבה! תודה!

היי מייקרים! אני ירוק מאוד בכל התחום הזה, ובעיקר מסיר את הכובע בפני התושיה והיצרתיוות של כל מה שאני קורא פה.

יש לי רעיון שיכול להיות מהפכני בחקר המוח (!) ובשבילו אני צריך לייצר אבטיפוס ראשוני של מתקן. רק שאין לי מושג איך לגשת לזה כל כך.
    אני רוצה לבנות מתקן שאדם יכול לעמוד עליו ויש לו שני מצבים: "שיווי משקל" (נניח הפלטה עליה האדם עומד מאוזנת וישרה), ו"אי שיווי משקל" - מצב בו הפלטה לא מאוזנת, או ששתי פלטות עם שיפועים שונים, או אולי אפילו כמו המתקן שיושבים עליו בגן השעשועים והוא מתחיל להסתובב כי מרכז המסה שלו לא במקום.
    המתקן צריך להישלט מהמחשב שיוכל לתת לו פקודה מתי להתאזן ומתי לצאת מאיזון.

סתם בשביל הרקע, האדם העומד על הפלטה מנוטר מבחינת הפעילות המוחית שלו בצורה שיכולה להניב מידע מאוד מאוד מעניין שהיישומים שלו מרחיקי לכת אשמח לשתף עוד בפרטי.

למישהו יש רעיון לדיזיין יחסית פשוט וזול?

תודה!

2. פרסומת
    תודה
    15
    קיבל/ה 10 תודות ב-10 הודעות
    תודה
    0
    אני יכול לחשוב על שתי רעיונות פשוטים:
    1. שתי חיישני לחץ אחד לכל רגל, הפלטה נשארת קבועה..האמת שלא צריך בכלל פלטה. תמדוד את ההפרש ביניהם ואם הוא עובר סף אז הבנאדם יצא משיווי משקל.
    2. לפלטה יש חופש לנוע ואפשר לשים חיישן נטיייה , אותו סיפור תמדוד סף נטיייה

יש עוד עשרות דרכים אחרות לבצע את זה.שאלה מה הדרישות מבחינת דיוק ומקצועיות ?

תודה
    4
    קיבל/ה 2 תודות ב-2 הודעות
    תודה
    0
    אני חושב שהוא רוצה לשלוט בעצמו על השיפוע של הפלטה עליה עומד הנבדק.
    לדעתי הפתרונות הטובים הם מנוע עם תמסורת גלגלי שיניים כלשהי, שיסובב את הפלטה סביב ציר שיחובר אליה מלמטה, או אולי משהו הידראולי - נאמר שתי בוכנות עם שמן מתחת לפלטה משני צידיה, שמנוע דוחף שמן מאחת ושואב מהשניה ובכך מוריד את האחת ומוריד את השניה, ומטה כך את הפלטה.

אני מבין קטן בכל העניינים האלה של מכניקה, והייתי מחכה במקומך לעצות ממומחים קצת יותר רציניים.
    עם זאת, אני חושב שצריכים פה יותר פרטים. אני חושב שהשאלות החשובות הן:
    - לאילו כיוונים צריכה לזוז הפלטה?
    - באיזו מהירות היא צריכה לזוז?
    - כמה קריטי הרעש שהמכונה מייצרת? (מנועים ומשאבות זה דבר רועש).

תודה
    12
    קיבל/ה 277 תודות ב-242 הודעות
    תודה
    0
    תכנון עקרוני פשוט יכול להיות כזה:
    פלטה שמורכבת על מפרק כדורי (מפרק שמאפשר תנועה חופשית בכל הכוונים, עד גבול מסוים)
    שני מנועים עם גלגלת חילזון (גלגלת שיש בה חריץ חלזוני - מספר הכריכות של החילזון תלוי בחיכוך שרוצים להשיג)
    מיתר שעובר מפינה אחת של הפלטה, דרך גלגלת החילזון לפינה הנגדית - כלומר, סיבוב המנוע אוסף את המיתר מפינה אחת ומשחרר אותו לפינה הנגדית.
    כנ"ל עם שתי הפינות האחרות.
    שליטה על המנועים מאפשרת להביא את הפלטה לכל זוית שהיא - האלגוריתמים לכך לא אמורים להיות מסובכים מדי.

עד כאן העיקרון, אבל היישום יכול להיות לא פשוט - בשביל לשאת משקל אדם, שבפעולת הייצוב של עצמו גם מבצע פעולת שמעמיסות את המערכת, נדרשת מערכת מכנית די מסיבית ונדרשים מנועים חזקים וזה כבר כרוך במעגלי זרם די גבוה.

6. מי אמר/ה ל-gbgb תודה על ההודעה המועילה הזו:

totomiki (29-06-2016)

תודה
    3
    תודה
    0
    תודה רבה לכל המגיבים!

לאחר עוד מחשבה, ייתכן והמתקן צריך למעשה לייצר תחושה של רעידת אדמה בעוצמות שונות. נניח וזו מעין פלטה עליה עומד אדם, ואני יכול להגביר את עוצמת הרעידה ובכך להשפיע על שיווי המשקל של האדם העומד עליה..

כך אני חושב שנמנע את מה שהעלית gbgb, כיוון שהמערכת לא צריכה להיות במצב "מאוזן" מבחינתה, אלא רק ב"מהירות" רעד, כאשר 0 מהווה מצב סטטי ומאוזן.

רעיונות נוספים?

תודה!

תודה
    12
    תודה
    0
    כך אני חושב שנמנע את מה שהעלית gbgb, כיוון שהמערכת לא צריכה להיות במצב "מאוזן" מבחינתה, אלא רק ב"מהירות" רעד, כאשר 0 מהווה מצב סטטי ומאוזן.
    הרעיון שהצעתי לאו דוקא מיועד לתת מצב מאוזן - זה בסה"כ פתרון מכני פשוט יחסית ליצירת תנועה של הפלטה.
    אתה יכול להניע את המנועים כל הזמן כדי ליצר רעד של הפלטה בכל אמפליטודה שאתה רוצה, או להחזיק אותה סטטית בכל מצב שהוא.

דרך אגב, אני לא מומחה לרעידות אדמה אבל נראה לי שתנועה ב XY על על מישור אחד מדמה אותה יותר מאשר משטח שמשנה שיפועים - המימוש של זה יכול להיות יותר פשוט.

9. מי אמר/ה ל-gbgb תודה על ההודעה המועילה הזו:

totomiki (29-06-2016)

תודה
    3
    תודה
    0
    איך היית מתכנן תנועה של פלטה על מישור אחד בXY?

וגם - לגבי התכנון שהעלית, אולי במקרה יש לך לינקים לתמונות של החלקים השונים? או שמותיהם באנגלית? תודה!

תודה
    12
    תודה
    0
    תסתכל על תכנונים של השולחן הנע של הרבה מהמדפסות התלת מימדיות או פלוטרים - אותו עיקרון רק עם אביזרים מכניים וחשמליים חזקים יותר - בד"כ זה משטח שיושב על זוג מסילות ניצבות, שני מנועים ורצועות גומי משוננות (וכמובן האלקטרוניקה לבקרה וכוח)

https://v3.server-builder.com/Sites/...ages/table.jpg
    http://kdesign-cnc.com/wp-content/up...K1_0233-11.jpg

תמונה שמצאתי לגלגלת של הרעיון הראשון היא זו
    http://www.sprocketsindia.com/Allwin...pulley1%20.jpg

12. מי אמר/ה ל-gbgb תודה על ההודעה המועילה הזו:

totomiki (29-06-2016)

תודה
    1
    תודה
    0
    אני חושבת על לבנות מתקן מאוד דומה, נכנסתי לפורום כדי לחפש דברים קשורים, וזה היה הפוסט הראשון שראיתי

בכל מקרה, מה שאני רוצה לבנות זה כסא שאפשר לשלוט עליו (להטות אותו, בשליטה ממחשב)
    מסקנות שהגעתי אליהן בינתיים:
    1. מה שאני רוצה לבנות נקרא באנגלית flight simulator platform
    2. הפתרון הסטנדרטי לבעיה הזאת זה Stewart platform, שדורש 6 מנועים פנאומטיים. הפלטפורמה הזאת מאפשרת 6 דרגות חופש (כולל סיבוב, אבל לא 360 מעלות)

לגבי התגובות שהעלו פה, של להשתמש במנגנון דומה למדפסת תלת מימד- זה נשמע לי בעייתי כשזה מתחיל להגיע למשקל של בן-אדם. אני חושדת שזה לא יהיה מאוד טוב להברגות. ובכל מקרה, נראה ששנינו לא צריכים כל כך הרבה דיוק.

לגבי הבעיה שלך- בגלל שיש לך יותר חופש בהגדרת מצב של "חוסר שיווי משקל", הייתי הולכת על הפתרון הכי פשוט שאני מוצאת. בגלל שלא חשובים לך דברים כמו דיוק, הייתי לוקחת כסא משרדי, מורידה לו את הגלגלים, מניחה עליו פלטה משופעת, ומסובבת אותו בעזרת מנוע עם רצועת טיימינג או משהו כזה.

תודה
    0
    תודה
    0
    כדי להניע פלטה במישור XY אתה צריך ליצור שולחן XY על מיסבים ליניארים. את התנועה ניתן לעשות באמצעות הנעה חשמלית עם רצועת תזמון\שרשרת.
    אגב-מיני-לגבי סימולטור טיסה בד"כ מעדיפים להשתמש בהנעה הידראולית-גם בגלל הרעש אבל בעיקר בגלל שהתנועה הרבה יותר מדוייקת. הנעה פניאומטית לא נחשבת הנעה יציבה שניתן לשלוט עליה (בגלל שהאוויר דחיס התנועה היא תמיד פונקציה גם של העומס). משתמשים בפניאומטיקה כשרוצים לנוע בין שתי נקודות מוגדרות מראש.

15. מי אמר/ה ל-elitkh תודה על ההודעה המועילה הזו:

Mini (12-09-2016)

תודה
    1
    תודה
    0
    מקפיצה שאלה קצת ישנה... אני עדיין רוצה לבנות כסא של סימולטור.
    בסופו של דבר אני רוצה לבנות משהו כזה:
    http://www.instructables.com/id/Ardu...ator/?ALLSTEPS

הם כתבו שם די הרבה טקסט, ופירטו הרבה על הדברים הפחות מעניינים בשבילי. אז למי שאין כח לקרוא הרבה טקסט, הנה החלק המעניין של הסרטון שלהם:
    https://youtu.be/dgqEY2lauYs?t=19s

מה שאני רוצה זה להבין איך אני קונה את המדחסים שהם השתמשו בהם. כשאני מנסה לחפש את זה באיביי, אני מוצאת או כאלה ממש איטיים שמיועדים לכסאות של רופאי שיניים או משהו כזה (5-10 מ"מ בשניה), או ממש קטנים עם טווח תנועה של 15מ"מ.
    יכול להיות שאני לא יודעת מה מילות החיפוש הנכונות?
    אם אפשר לקנות בארץ, אז עוד יותר טוב. חוסך לי לחכות למשלוח.

תודה לעוזרים!

תודה
    12
    תודה
    0
    אני מניח את מתכוונת לבוכנות (המדחס זה המקור לאויר שמפעיל אותן)
    תעשי חיפוש ל PNEUMATIC PISTONS - בחיפוש באיביי אני מקבל מגוון גדלים ומהלכים.

לא מכיר שמות ספציפים אבל אני בטוח שגם בארץ ניתן להשיג בבתי עסק לאביזרי פניאומטיקה ואולי גם בעסקים שמוכרים ציוד שפורק מהתעשייה.

תודה
    0
    תודה
    0
    פשוט ביותר לביצוע.
    אם יש לך את הבסיס של המשטח עליו עומדים, אני יכול לפתח לך את הכל - ובחינם !!!!
    וזאת במידה והרעיון שלך מהפכני ואמיתי - שותפות שווה על המוצר הסופי תזכה אותך בפיתוח קומפלט חינם כולל מאגר מידע בענן ושיתוף חברתי בין המשתמשים וכדומה

אלדד וסרמן

052-3334888

תודה
    1
    קיבל/ה 6 תודות ב-5 הודעות
    תודה
    0
    זה מזכיר לי רעיון משוגע שהיה לי כשהייתי על הפלגה,
    בגלל שהכל זז בהפלגה ואנשים מקבלים בחילה,
    חשבתי "למה לא עושים מן איזור מיוחד עם פלטפורמה שמתאזנת עם ג'יירוסקופ?"
    כלומר אם יש לך בחילה בהפלגה, אתה הולך לאיזו פינה עם ספה, שם כל הרצפה מתאזנת ביחס לשדה המגנטי של כדור הארץ ומנטרלת את תנודות הספינה לייב...

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •  
הרשמה