מציג תוצאות 1 עד 2 מתוך 2

נושא: עזרה בבחירת סוללות ומודלים נלווים לפרויקט ללימודים

תודה
    0
    קיבל/ה 0 תודות ב-0 הודעות
    תודה
    0

עזרה בבחירת סוללות ומודלים נלווים לפרויקט ללימודים

שלום לכולכם.

אני סטודנט לעיצוב תעשייתי ואני באמצע פרויקט.

אני בונה שעון מים פשוט עם ARDUINO NANO, וחיישן מים (טורבינה קטנה).

אני רוצה לחבר סוללה.

הבנתי שאני צריך מודל הטענה, מודל ממיר מתח, ומודל שיראה לי כמה סוללה נשארה.

ורציתי גם לדעת איך אני יודע כמה MAH אני צריך (אני הולך עם סוללת LIPO דקה)

תודה על העזרה שלכם!

אריאל

2. פרסומת
    תודה
    12
    קיבל/ה 275 תודות ב-240 הודעות
    תודה
    0
    דבר שלא ציינת - איך תתקבל קריאת הצריכה - על ידי חיבור לתקשורת או איזושהיא תצוגה?
    אם אין צורך בתקשורת כל הזמן הייתי בוחר דוקא במיני-פרו של 3.3 ואז נדמה לי שניתן להפעיל ישירות מסוללת ליתיום בלי כל צורך בממיר בדרך.

אם בכל זאת נאנו אז צריך ממיר מתח - תעשה חיפוש ל DC-DC CONVERTER. אם מתח הסוללה גבוה מ 5וולט אז צריך ממיר מסוג BUCK. אם מתח הסוללה נמוך מ 5 וולט צריך ממיר מסוג BOOST (בשני המקרים לבחור כזה עם מתחי כניסה שמתאימים לסוללה ומתח יציאה של 5 וולט - ברוב אלו שנמכרים באיביי יש טווח כניסה די רחב ואפשרות לכוון את מתח היציאה). צריך רק לקחת בחשבון שהממירים האלו די רועשים יכולים ליצור בעיות.

לחיסכון באנרגיה תסיר את הלד שדולק קבוע על הארדואינו.
    לחיסכון מתקדם יותר באנרגיה תכניס את הארדואינו למצב שינה (נדמה לי שניתן להעיר אותו בעזרת פסיקה ואז חיבור של חיישן המים לפין הפסיקה יגרום לכך שתהיה קריאה רק כשהחיישן באמת מסתובב וכאשר במילא אין זרימה המערכת תצרוך הרבה פחות)

לא ברור לי למה אתה מתכוון במודול הטענה - האם יהיה לך מקור מתח לטעינה של הסוללה?

במקרה של מתחים שונים במערכת, לצורך חישוב קיבולת של סוללה, הכי טוב לעבור לוואט-שעה (או מיליוואט-שעה) כי זה נותן "מכנה משותף"
    אתה צריך לבדוק מה זרם הצריכה של המערכת ולהכפיל במתח כדי לקבל את הצריכה בוואטים (או מיליוואטים) - במקרה של הנאנו בלבד אם זכור לי נכון זה סדר גודל של 20 מיליאמפר במצב עבודה רגיל, כלומר כ 100 מיליוואט (לא זוכר אם זה לפני או אחרי הסרת הלד שהזכרתי קודם). מנגד תכפיל את מתח הסוללה בקיבולת שלה כדי לקבל את הקיבולת בוואט-שעה (או מיליוואט-שעה). חלוקה של זה בצריכת המערכת תיתן לך את משך העבודה התיאורטי (מעשית - קח בערך מחצית מהזמן שקיבלת)

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •  
הרשמה