מציג תוצאות 1 עד 17 מתוך 17

נושא: הפעלת linear actuator מקריסה את המעבד ATmega328

תודה
    0
    קיבל/ה 0 תודות ב-0 הודעות
    תודה
    0

הפעלת linear actuator מקריסה את המעבד ATmega328

שלום אנשים,

בניתי לפני כשנתיים מדגרה ומאז אני משתמש בה.
    הבעיה היחידה שקיימת היא שפעם בכמה עשרות הפעלות של המנוע הליניארי המעבד עושה ריסטרט, וקרה כמה פעמים (בודדות) שהמעבד נתקע, ממש נתקע ולא מבצע ריסטרט (למרות שיש watchdog שאמור למנוע את זה).
    דבר נוסף שחשוב לציין שהמעבד עושה ריסטרט בכל שלב שהמנוע מופעל, כלומר זה יכול לקרות ברגע ההפעלה, באמצע הדרך או אפילו בסוף כשהמנוע עוצר.

אני מצרף סכימה חשמלית, אשמח לעזרה בפתרון הבעיה.

תודה רבה על העזרה.

תמונות ממוזערות מצורפות תמונות ממוזערות מצורפות Click image for larger version. 

Name:	52df8d1c14bc4a5f8dad25a6a088779d.png‏ 
Views:	203 
Size:	92.4 קילובייט 
ID:	4039  

2. פרסומת
    תודה
    15
    קיבל/ה 289 תודות ב-254 הודעות
    תודה
    0
    כמה שאלות
    1. לא חושב שזו הבעיה, אבל מה תפקידו שך ה VOLTAGE SUPRESSOR במקביל למנוע - נראה לי שהוא לא עושה שם דבר
    2. יש לך סכימה פנימית של מודול הממסרים?
    3. האם אתה מייצר את VCC מה 12 וולט שמפעיל את המנוע, או שאלו שני מקורות שונים לחלוטין
    4. אני לא יודע אם זה סתפ חוסר תשומת לב או יש משמעות לעובדה שיש לך 3 אדמות בשמות שונים (כלומר - האם זו אותה אדמה או באמת 3 אדמות, ואם כן היכן הקשר בינהן)
    5. כנ"ל לגבי VCC ו VCC2

עוד אבחנה ראשונית - אתה כנראה עובד בלוגיקה הפוכה (הפעלת המנוע על ידי הורדת הפין ל LOW) ובמקביל מפעיל הן את הממסרים והן לד אינדיקציה. רק הלד שלך מזרים 20צ"א שזו מגבלת ה CRRENT SINK במצב STEADY STATE של הפין (הפעלת המנוע, אני מניח שנמשכת כמה שניות כך שאי אפשר להתייחס לזה כטרנזיאנט)

תודה
    0
    תודה
    0
    ציטוט נכתב במקור על ידי gbgb צפיה בהודעה
    כמה שאלות
    1. לא חושב שזו הבעיה, אבל מה תפקידו שך ה VOLTAGE SUPRESSOR במקביל למנוע - נראה לי שהוא לא עושה שם דבר
    2. יש לך סכימה פנימית של מודול הממסרים?
    3. האם אתה מייצר את VCC מה 12 וולט שמפעיל את המנוע, או שאלו שני מקורות שונים לחלוטין
    4. אני לא יודע אם זה סתפ חוסר תשומת לב או יש משמעות לעובדה שיש לך 3 אדמות בשמות שונים (כלומר - האם זו אותה אדמה או באמת 3 אדמות, ואם כן היכן הקשר בינהן)
    5. כנ"ל לגבי VCC ו VCC2

עוד אבחנה ראשונית - אתה כנראה עובד בלוגיקה הפוכה (הפעלת המנוע על ידי הורדת הפין ל LOW) ובמקביל מפעיל הן את הממסרים והן לד אינדיקציה. רק הלד שלך מזרים 20צ"א שזו מגבלת ה CRRENT SINK במצב STEADY STATE של הפין (הפעלת המנוע, אני מניח שנמשכת כמה שניות כך שאי אפשר להתייחס לזה כטרנזיאנט)
    1) בהתחלה הוא לא היה מחובר וגם לא הקבלים C6 ו C7, חיברתי אותם לפני כשנה וזה עזרה להוריד את מספר הפעמים שהתופעה הזאת מתרחשת (ריסטרטים) אבל לא פתר את הבעיה לחלוטין.
    2) זה מודול מוכן עם שני ממסרים וזאת הסכימה http://image.prntscr.com/image/f1f78...b5d0cb3265.png
    3) כל ה 12V מגיע מספק אחד וכל ה 5V מגיע מספק נפרד לחלוטין, שני ספקים שונים, האדמות של ה 12V לא מחוברות לאדמות של ה 5V.
    4) כל האדמות של ה 5V הולכות לספק של ה 5V וכל האדמות של ה 12V הולכות לספק של ה 12V.
    5) בדיוק כמו האדמות.

בהתחלה היה מחובר ספק מחשב, אז מכיוון שיש לו כמה חוטים של 5V לדוגמה אז נתתי שמות לכל חוט אבל נכון לעכשיו אין לזה משמעות.

המנוע עובד לשני הכיוונים, מה שקובע את הכיוון זה החיבור של הפלוס והמינוס, במצב מנוחה שני החיבורים של המנוע מחוברים לאדמה.
    כשאני רוצה להפעיל את המנוע לכיוון מסויים אני אכן מוריד את אחד הפינים ל LOW ובכך ממתג את אחד החיבורים של המנוע ל 12V.

הפעלת המנוע אורכת כ 20 שניות.

תודה
    1
    קיבל/ה 20 תודות ב-18 הודעות
    תודה
    0
    זה יעזור אם תצרף תמונה של כל האלקטרוניקה כולל חוטים ומנועים, לא רק סכימה חשמלית.

רעשים (או קפיצות מתח spikes) יכולים להגיע אל המעגל בצורה של השראה, דרך האוויר, או ישירות דרך החיווטים. כדי "להרוג" ספייקים אפשר להשתמש בהרבה שיטות.
    כדאי לך:
    1. ללפף את כל החיווטי אספקה/עומסים שיוצאים מהמעגל אחד על השני, כשכל חוט של אספקת מתח או חוט שמחובר למנוע מלופף סביב החוט הנגדי שלו (הקו של האדמה מלופף עם האספקה +, שני החוטים למנוע אחד סביב השני)
    2. כנ"ל לחיווטים אחרים -חיישנים וכו'
    3. לוודא שהקבל c2 קיים ושהוא נמצא ממש ממש קרוב לפינים של המעבד. שני ס"מ למשל זה כבר רחוק.
    4. להוסיף קבל של 0.01 במקביל ל c2
    5. להעביר את חוטי המנוע דרך ליבת פריט Ferrite, בליפוף אחד לפחות.

אלפונסו

תודה
    0
    תודה
    0
    ציטוט נכתב במקור על ידי alfonso צפיה בהודעה
    זה יעזור אם תצרף תמונה של כל האלקטרוניקה כולל חוטים ומנועים, לא רק סכימה חשמלית.

רעשים (או קפיצות מתח spikes) יכולים להגיע אל המעגל בצורה של השראה, דרך האוויר, או ישירות דרך החיווטים. כדי "להרוג" ספייקים אפשר להשתמש בהרבה שיטות.
    כדאי לך:
    1. ללפף את כל החיווטי אספקה/עומסים שיוצאים מהמעגל אחד על השני, כשכל חוט של אספקת מתח או חוט שמחובר למנוע מלופף סביב החוט הנגדי שלו (הקו של האדמה מלופף עם האספקה +, שני החוטים למנוע אחד סביב השני)
    2. כנ"ל לחיווטים אחרים -חיישנים וכו'
    3. לוודא שהקבל c2 קיים ושהוא נמצא ממש ממש קרוב לפינים של המעבד. שני ס"מ למשל זה כבר רחוק.
    4. להוסיף קבל של 0.01 במקביל ל c2
    5. להעביר את חוטי המנוע דרך ליבת פריט Ferrite, בליפוף אחד לפחות.

אלפונסו

לפני הכל אני רק אגיד שאני מודע לזה שיש בלאגן בחוטים וזה לא אמור להיות ככה ואני בעצמי לא אוהב את זה אבל זה מה שיצא ובמידה ויש צורך בשינויים הכרחיים לפתרון הבעיה אז אני אבצע אותם.

1) רוב חוטים אספקת המתח מלופפים, עכשיו אני שמתי לב שכמה חוטים של אספקת המתח למנוע שמגיעים לממסרים לא מלופפים, בזה אני אטפל, אבל החוט של המנוע עצמו בלתי ניתן לליפוף כפי שניתן לראות בתמונות.
    2) כל החוטים של החיישנים הם כבלים מוכנים שלחקתי מכבלי USB וכו'.
    3) הקבל נמצא בצמוד למעבד כפי שנתין לראות בתמונה.
    4) אוסיף.
    5) אשמח אם תיתן דוגמה לאחד כזה, יש עגולים ויש כאלה שמתלבשים על הכבל עצמו, איזה מהם בדיוק?

http://image.prntscr.com/image/9fc44...66a49fc9ce.png
    http://image.prntscr.com/image/6f6c6...eca7d409a7.png
    http://image.prntscr.com/image/eef87...430ac3091c.png
    http://image.prntscr.com/image/c0bae...4f329e3019.png
    http://image.prntscr.com/image/e5272...609a1aac92.png
    http://image.prntscr.com/image/4fa57...2d07a0e003.png

אגב, אני אעשה את השינויים בעוד כ 4 ימים, כרגע המדגרה רצה אז אני לא יכול לגעת...
    היום המדגרה נתקעה והטמפ' ירדה לזמן ארוך יחסית בתקווה שהאפרוחים לא מתו, ממש מבאס.

תודה על העזרה כמובן לך ולאחרים.

תודה
    15
    תודה
    0
    אם עכשיו VCC זה אותו מתח כמו VCC2 זה אומר שלמעשה עקפת את הבידוד האופטי שמובנה במודול ואתה מפעיל את הממסרים עם אותו המתח שמפעיל לך את הבקר - לדעתי מצב לא טוב (אפילו שיש לממסר דיודה מקבילה, כנראה נוצרים מדי פעם ספייקים שיכולים לעצור את הבקר). הייתי מנסה להוסיף ספק 5וולט נפרד שרק מפעיל את הממסרים ובודק אם זה עוזר (או לנסות להחליף למודול ממסרים שהממסרים בו עובדים על 12 וולט, כמו המנוע).
    כפי שצינתי קודם, נראה לי שאתה מותח את גבול היכולת של פיני היציאה עם הפעלת הלד D7. תנסה להגדיל את ערך הנגד R26, נניח ל 1K.
    מה ההספק של מקור המתח של ה 5 וולט (ומה הצריכה של כל ממסר?)

עכשיו ראיתי גם את התמונות - יש לך שם "חוות משדרים ואנטנות" - תסדר את החוטים, תרחיק כבלים של 220V וכל העסק. הייתי מרחיק את שני הספקים מהכרטיס כמה שאפשר - אלו ספקים ממותגים שמקרינים די הרבה רעש.
    כשתוכל, כדאי לך לעבור למעגל מודפס או לפחות ללוח VERO (אני מניח שגם מתחת לכרטיס יש לא מעט חוטים - עדיף חיבורים שמבוססים על פסי מוליכים)
    נערך לאחרונה על ידי gbgb; 17-03-2017 בשעה 18:09-24.

תודה
    0
    תודה
    0
    ציטוט נכתב במקור על ידי gbgb צפיה בהודעה
    אם עכשיו VCC זה אותו מתח כמו VCC2 זה אומר שלמעשה עקפת את הבידוד האופטי שמובנה במודול ואתה מפעיל את הממסרים עם אותו המתח שמפעיל לך את הבקר - לדעתי מצב לא טוב (אפילו שיש לממסר דיודה מקבילה, כנראה נוצרים מדי פעם ספייקים שיכולים לעצור את הבקר). הייתי מנסה להוסיף ספק 5וולט נפרד שרק מפעיל את הממסרים ובודק אם זה עוזר (או לנסות להחליף למודול ממסרים שהממסרים בו עובדים על 12 וולט, כמו המנוע).
    כפי שצינתי קודם, נראה לי שאתה מותח את גבול היכולת של פיני היציאה עם הפעלת הלד D7. תנסה להגדיל את ערך הנגד R26, נניח ל 1K.
    מה ההספק של מקור המתח של ה 5 וולט (ומה הצריכה של כל ממסר?)

עכשיו ראיתי גם את התמונות - יש לך שם "חוות משדרים ואנטנות" - תסדר את החוטים, תרחיק כבלים של 220V וכל העסק. הייתי מרחיק את שני הספקים מהכרטיס כמה שאפשר - אלו ספקים ממותגים שמקרינים די הרבה רעש.
    כשתוכל, כדאי לך לעבור למעגל מודפס או לפחות ללוח VERO (אני מניח שגם מתחת לכרטיס יש לא מעט חוטים - עדיף חיבורים שמבוססים על פסי מוליכים)

ניסיתי פעם לספק לממסרים 5V ממקור מתח נפרד לחלוטין וזה לא ממש עזר.

לא יהיה פשוט להחליף כי הכל מולחם, אני מניח שגם לנתק את ה LED יספיק כדי לבחון את העניין.

ההספק של הספק 5V הוא 25W.

אשמח אם תפרט על המרחק, כמה זה מרחק סביר?
    האם המעטפת המתכתית של הספקים לא מספיקה לסיכוך הרעשים?

דבר נוסף, אני גם ניסיתי פעם לנתק את המנוע ולהפעיל רק את הממסרים (הרבה מאד פעמים) והכל היה תקין, רק כשהמנוע מופעל התופעה הזאת מתרחשת.
    התופעה הזאת התרחשה גם שבמקום הספקים האלה היה ספק של מחשב, הוא היה מצד ימין איפה שהחור הגדול למאוורר שלו.

תודה.

תודה
    1
    תודה
    0
    מהתמונות נראה שהחיווט נעשה בשיטה הקרויה באנגלית "Rat's Nest" או בעברית פשוט קן עכברושים. זה לא טוב מהרבה סיבות.... כל הדברים הבאים לא מומלצים:
    1. מתח גבוה צמוד למתח נמוך
    2. חוטים ארוכים שלא לצורך
    3. חוטים לא מעוגנים למקומם - הזזת משהו ולא תדע אם פתרת או יצרת בעיה
    4. אין שימוש בשיטות המקובלות למניעת הפרעות - חוטים מסוככים, ליבות פריט
    5. אם אין ברירה - קו רועש יסלל בניצב לקו אחר , ולהשתדל לא לסלול אותו במקביל לקו אחר
    6. חוטים מפוזרים בחלל בכל מיני כיוונים - קשה מאד לדעת מה יכול להפריע למי, ואיך

כל חוט שעוברים בו אותות בעלי רכיב תדר גבוה (מיתוג ממסר, מברשות רועשות של מנוע וכו') ובזרם חזק מספיק, הופך לאנטנה שיכולה להקרין לחוט סמוך ודרכו לגרם לריסוט המעבד שלך, או אפילו להגיע בהקרנה ישירה למעבד עצמו או למעגל המודפס שלידו ולגרום לריסוטים, תקיעות וכו'. גם wathcdog לא יעזור במקרה שהופרו תנאי העבודה הבסיסיים של המעבד. למשל אם מתח על פין כלשהו היה גבוה מדי לכמה מיקרושניות וגרם ל Latchup או לפעולה חומרתית לא תקינה של חלק מהמעבד - זה לא ישרוף אותו אבל התקיעה לא תיפתר עד שמנתקים ומחברים מתח אספקה מחדש.

לטובת ניסוי מהיר בלבד, תנסה להעביר את החוטים הרועשים ביותר 2-3 ליפופים לפחות דרך טבעת הפריט הגדולה ביותר שתמצא. תגרום למעגל לבצע הרבה מיתוגים ברציפות כדי לא לחכות כמה ימים רק כדי לראות אם זה עזר במשהו.
    סדר בחוטים, עיגון, שימוש בסיכוך - חוטים מסוככים ממש או שימוש בסלוטייפ אלומיניום דביק, והפרדת קווים רועשים משקטים - כל אלה נראים כרגע יותר חיוניים מליבת פריט בודד, אבל אין לדעת...

אלפונסו

תודה
    5
    קיבל/ה 51 תודות ב-51 הודעות
    פוסטים בבלוג
    13
    תודה
    0
    מניסיון יש כמה דברים שמשפיעים.
    1) מתח לא יציב
    2) עומס על הפינים של ה OUTPUT של ה CPU
    3) רעש אלקטרו מגנטי.
    4) רעידות מכניות

אני מציע:
    1) כל הפינים בהלחמה
    2) מייצב או DC DC למעבד
    3) נגדים ביציאות או דיודות כדי לא לחטוף מתח בחזרה מהאביזרים
    4) סליל קטן (או טורואיד) בין האדמה למינוס
    5) תרחיק את הלוח מהמנוע
    6) סיכוך מוארק מינימלי , אפילו קרטון עם נייר אלומינום טוב

ואחרון חביב: בדוק את איכות האדמה!
    יוני פפיני
    0585050330
    pro-hobby.com

תודה
    15
    תודה
    0
    כפי שכבר נכתב - בהזדמנות ראשונה אתה צריך לעשות קצת סדר בעסק.
    הייתי עושה ממש הפרדה פיזית, כנראה ל 3 קופסאות שונות:
    קופסת ספקים וצרכני מתח גבוה (ה SSR של המחמם)
    קופסת צרכנים כבדים של 12 וולט (כרטיס הממסרים וה SSR של שני המפוחים)
    קופסת בקרה - כל השאר

האם המעטפת המתכתית של הספקים לא מספיקה לסיכוך הרעשים?
    אם זה היה ספק של חברה כמו למבדא אז כן, אבל לא הייתי בונה על זה כשמדובר בספק סיני שקרוב לודאי נרכש באיביי או מקור דומה.

דבר נוסף, אני גם ניסיתי פעם לנתק את המנוע ולהפעיל רק את הממסרים (הרבה מאד פעמים) והכל היה תקין, רק כשהמנוע מופעל התופעה הזאת מתרחשת.
    אז אולי שווה הנסיון הבא:
    תוציא את הספק של ה 12 וולט מהקופסה. שים אותו כמה שיותר רחוק (נניח לפחות מטר) וחבר לשקע מחוץ לקופסה.
    משוך ממנו שני מוליכים יחסית עבים (כדי שלא יהיה לך מפל מתח) לתוך הקופסה ומשם תפצל לצרכנים השונים שלו. את ההזנה לו לכרטיס הממסרים תעביר דרך החור הגדול כדי שלא יהיו קרובים לכרטיס הבקרה. אם אפשר תרחיק את כרטיס הממסרים מכרטיס הבקרה (למעשה מה שהייתי עושה זה בכלל ממקם את כרטיס הממסרים בצמוד למנוע ומקופסת הבקרה מושך רק את מוליכי הבקרה שהזרם עליהם אפסי).
    כמו כן תרחיק את ה DHT והמוליכים שלו מהמנוע (באופן כללי תעביר את כל הסנסורים והמוליגכים שלהם לקיר הנגדי למנוע)

תודה
    0
    תודה
    0
    אהלן חברים,

אחרי שהאפרוחים בקעו המדגרה פנויה לשינויים ובדיקות.

יישמתי בינתיים מעט מההצעות שלכם.

כמו שניתן לראות בתמונות העברתי כמה חוטים דרך טבעות פריט והוצאתי את הכבל מתח של המנוע מחוץ לקופסה.

http://image.prntscr.com/image/1381d...b2bea0916e.png
    http://image.prntscr.com/image/7cedc...6aa70368c4.png
    http://image.prntscr.com/image/77750...c8c7b56af9.png

את החוטים מאחורי המנוע אני אסכך (למרות שהם מסוככים מבפנים).

בגדול אני אעדיף לעשות כמה שפחות שינויים כדי להביא את המדגרה לפעילות תקינה.

הבעיה בכל הסיפור הזה שקשה לי לדעת האם זה עזר או באיזה שלב של שינויים השינויים יפתרו את הבעיה.
    לפני שעשיתי את השינויים שבתמונות הפעלתי את המנוע עשרות פעמים במהירות ולא קרה אפילו פעם אחת שהמעבד עשה ריסט או נתקע.

האם יש לכם רעיון איך לאמת את התקלה בזמן אמת כדי שיהיה אפשר לדעת האם שינוי כזה או אחר פותר את הבעיה או לא?

תודה.

תודה
    5
    פוסטים בבלוג
    13
    תודה
    0
    שים CPU אחר שחשב בהאזנה לראשי
    הראשי כל דקה שולח "אני חי"
    אם לא מגיעים 3 רצופים תפעיל סירנה / ץעשה RESTART מה שבא לך
    יוני פפיני
    0585050330
    pro-hobby.com

תודה
    1
    תודה
    0
    עדיין החיווט לא נראה טוב. בתוך הממסרים שלך למשל יש מגעים שמעבירים זרם משמעותי. ממש עליהם מונחים חוטים ללא סיכוך שמשמשים כאנטנת קליטה מצויינת. אנרגיה ממיתוגים בזרמים גבוהים יכולה בקלות להיקלט ע"י פין כניסה (של הקונטרולר שלך למשל) ולתקוע אותו. סימנתי לך בתמונה את האזור שבו אסור שיהיו בכלל חוטים שלא אמורים להיות שם. סימנתי למשל באדום חוט אחד כזה ובירוק מסלול הרבה יותר בטוח בשבילו.

אלפונסו

תמונות ממוזערות מצורפות תמונות ממוזערות מצורפות Click image for larger version. 

Name:	Untitled-1.jpg‏ 
Views:	132 
Size:	392.8 קילובייט 
ID:	4042  

תודה
    0
    תודה
    0
    ציטוט נכתב במקור על ידי jonatanpapini צפיה בהודעה
    שים CPU אחר שחשב בהאזנה לראשי
    הראשי כל דקה שולח "אני חי"
    אם לא מגיעים 3 רצופים תפעיל סירנה / ץעשה RESTART מה שבא לך
    חשבתי על הרעיון הזה ממזמן אבל מה יבטיח שהמעבד הזה לא יתקע גם?

ציטוט נכתב במקור על ידי alfonso צפיה בהודעה
    עדיין החיווט לא נראה טוב. בתוך הממסרים שלך למשל יש מגעים שמעבירים זרם משמעותי. ממש עליהם מונחים חוטים ללא סיכוך שמשמשים כאנטנת קליטה מצויינת. אנרגיה ממיתוגים בזרמים גבוהים יכולה בקלות להיקלט ע"י פין כניסה (של הקונטרולר שלך למשל) ולתקוע אותו. סימנתי לך בתמונה את האזור שבו אסור שיהיו בכלל חוטים שלא אמורים להיות שם. סימנתי למשל באדום חוט אחד כזה ובירוק מסלול הרבה יותר בטוח בשבילו.

אלפונסו

יבוצע, אני אתפוס את החוטים שלא יגיעו לאיזור הזה.

תודה לשניכם.

תודה
    5
    פוסטים בבלוג
    13
    תודה
    0
    זה משהו פשוט עם WATCHDOG וסוללה, ממקור מתח שונה :
    יוני פפיני
    0585050330
    pro-hobby.com

תודה
    0
    תודה
    0
    אהלן אנשים,

לא ראיתי כאן חוקים נגד הקפצת אשכולות.

הרגשתי צורך לעדכן עם התוצאות, מעבר לשינויים שתיארתי כאן לא שיניתי כלום ועד עכשיו המדגרה עברה כמה מחזורי הדגרה והבעיה לא חזרה אפילו לא פעם אחת.
    לא יודע להגיד אם היא נעלמה לחלוטין אבל עד עכשיו הכל תקין.

תודה רבה לכם על העזרה!!!

תודה
    0
    תודה
    0

קו אספקת מתח

הי רומן, נראה מורכב מדי ומרשים בעת ובעונה אחת!
    בנוסף למה שציינו מקודם:
    אם אתה אומר שהארדואינו כביכול קופא או מפסיק לעבוד בצורה תקינה בזמן הפעלת האקטואטור משמע - כלל הנראה הפרעות באספקת המתח למיקרו בקר.
    הפעלת\ניתוק עומס, רעשים אחרים בקו, או קו רחוק מדי ממקור מתח - יכולים לגרום לסימפטום שציינת.

לא נראה לי שזיהיתי קבל אלקטרוליטי בכניסת מתח למיקרו-בקר.
    הייתי ממליץ להוסיף קבל אלקטרוליטי 100uF.
    כמו -כן, את מיתוג המנוע הייתי מבצע באמצעות בקר\H bridge בגלל היכולת שלו לשכך רעשים בצורה טובה יותר.

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •  
הרשמה