מציג תוצאות 1 עד 7 מתוך 7

נושא: עזרה לבחירת חומרה

תודה
    0
    קיבל/ה 0 תודות ב-0 הודעות
    תודה
    0

עזרה לבחירת חומרה

שלום לכולם
    התחלתי לחשוב על פרויקט גמר ויש לי רעיון מאתגר שידרוש לא מעט עבודת hardware. אני באה מעולם החישובים/תוכנה עם מעט מאד ניסיון בחומרה. אשמח לכל עזרה ומידע שאוכל להשיג מחבריי הפורום.
    אז אתחיל: אני רוצה להרכיב "מוצר" שיידע למפות חדרים על פי החזרות של גלי קול (לא גלים על קוליים) מהקירות. בשלב השני, אחרי המיפוי, הרכיב יוכל לזהות כל רעש בחדר לפי הנתונים משלב א' ולמפות את מקורו. אני מבינה ויודעת שיש כאן הרבה אתגרים חישוביים ואלגוריתמיים, אבל זה העולם שממנו אני מגיעה ומסוגלת להתמודד איתו (בתקווה). אני צריכה עזרה בבחירת החומרה, שכמובן מרכיב היוקר (או נכון יותר- חוסר היוקר) הוא גם פרמטר חשוב.הדרישות העיקריות:בסופו של דבר, אני צריכה להרכיב מחשב פשוט (ככל הניתן) שאליו יורכבו שלושה מיקרופונים פשוטים. המחשב צריך לאסוף נתונים במשך 0.2-0.5 שניות ולהרכיב dataset של ארבעה טורים: זמן ועוד שלושה סיגנלים אקוסטיים כפונקציית הזמן. הרזולוציה הנדרשת היא 10-16 ביט. הדגימה הנדרשת היא 40-100KHz. כרגע נתעלם מה-SNR למרות שזה אתגר לא פשוט. לצורך עיבוד נתונים, יש צורך בעוד כ-50% של זיכרון זמין. לאחר עיבוד הנתונים, המערכת תשלח קוארדינטות (שלושה מספרים) בתקשורת על חוטית.
    החיישנים: אני צריכה מיקרופונים פשוטים כמו של טלפון נייד. משיעורי הבית שכבר ביצעתי, אני מבינה שלכרטיסים כמו ארדאינו יש בעיה עם הa/dc - הוא איטי מידי למהירות הדגימה שאני צריכה. יש לכם אולי הצעות לכרטיסים אחרים או שכדאי לי למצוא מיקרופונים עם a/dc מובנה. מחיפוש ראשוני מצאתי מיקרופונים בעלות של 1-6$ ליחידה ללא a/dc ו-13 עד 16$ למיקרופונים עם יציאה דיגיטלית SPI. מה לגבי האפשרות להרכבה עצמית של a/dc? זה מסובך נורא? יש פה משהו עם ניסיון בחיישנים אקוסטיים?
    הכרטיס: ללא ספק משפחת הארדאינו מאד אטרקטיבית לשימוש. האם יש כרטיס ארדאינו עם מספיק זכרון? נקח בחשבון 10 ביט ודגימה של 44.1KHz למשך 0.3 שניות…
    זהו לבינתיים, אני מקווה שנתתי את כל הפרטים הנדרשים על מנת לקבל עזרה.
    תודה מראש

2. פרסומת
    תודה
    0
    קיבל/ה תודה בהודעה אחת
    תודה
    0
    הי יעל
    תוכלי למקד השאלה בנושא מסויים?
    מבחינת הבקר, הייתי ממליץ להשתמש במיקרובקר בארכיטקטורת ARM , בגלל דרישות החישוב והזיכרון
    Teensy או STM32
    https://www.4project.co.il/product/t...6-with-headers
    בנוגע לרזולוציית הדגימה תוכלי לחבר ADC חיצוני לבקר.
    דבר נוסף לבדיקה -רזולוציית ה timer בבקר <=> רזולוציית מדידת מרחק.
    - למה להרכיב הכל מאפס במקום להשתמש במודולים?

תודה
    0
    תודה
    0
    תודה אלי,
    אבדוק את המיקרובקרים שהמלצת. אכן, דרישות הזיכרון נראו גדולות על הארדיאנו.
    אני אכן התכוונתי לשתמש במודולים כמו: http://www.dx.com/p/arduino-micropho...3#.Wbp9la17F0c
    או http://store.digilentinc.com/pmod-mi...justable-gain/

הבחירה תלוייה ביכולת של הבקר לנתח מהר סיגנלים אנאלוגים...

תודה
    21
    קיבל/ה 89 תודות ב-71 הודעות
    תודה
    0
    היי,

לא ברור אם את צריכה תנועה בחדר כדי למפות אותו, הרי כדי לעשות קליברציה ראשונית צריך להשמיע את הצלילים ממקומות שונים בחדר, לא?
    למה בחרת בארדואינו ולא במחשב חזק שבו יהיה הרבה יותר קל לעשות את החישובים?
    אפשר להשתמש בארדואינו כ"אוזניים" שיחובר לאלקטרוניקה ורק יעביר למחשב את כל מה שהוא שומע.

אני בספק אם המיקרופון של הטלפונים הסלולריים מספיק טוב למשימה כזו.
    הם לא ממש בנויים לקלוט אותות חלשים (שבאים ממרחק).
    תנסי לחפש ברשת אילו מיקרופונים מותקנים במוצרים כמו Kinect או העוזרים הביתיים של כל מני חברות (Alexa של אמאזון, google home וכו').
    www.4project.co.il
    כל הרכיבים לפרוייקט שלכם

תודה
    1
    קיבל/ה 21 תודות ב-19 הודעות
    תודה
    0
    שלום יעל

אני הייתי מחלק את הפרוייקט לשני חלקים כמעט בלתי תלויים:

1. חיבור מיקרופונים רגילים (PC) למחשב PC (בשימוש במספר מתאמי USB-אודיו זולים מאד), ומימוש כל האלגוריתמים שלך עד שאת שבעת רצון. הפרוייקט בעצם גמור ו"עובד" ואפשר אולי אפילו להגיש אותו ככה (?).
    יש המון עבודה בשלב הזה.... דגימה, סינון, טיפול ברעשים, כיולים, החזרים בונים והורסים ועוד הפתעות. בהצלחה!!

2. אחרי שהכל "עובד" לשביעות רצונך ברמת התוכנה על ה PC: בחירת חומרה אופטימלית שתממש את האלגוריתמים (שנכתבו בעזרת MATLAB?) על בקר כלשהו וחומרה ייעודית כלשהי, ותכלול את כל מה שצריך החל מסוללה מתאימה וכלה בתקשורת אלחוטית.
    היתרון הגדול הוא בכך שיהיה כבר מידע מדוייק על הדרישות מהמערכת - כח עיבוד, זיכרון, תחומי תדרים, תדרי דגימה ועוד ועוד.
    אולי החומרה הייעודית המתאימה ביותר תתברר בסוף כמחשב PC זעיר שיש בו כבר הכל?

בשלב 2, ייתכן שאוכל לסייע...

בהצלחה
    אלפונסו

תודה
    0
    תודה
    0
    תודה לכל המגיבים.
    חג שמח ושנה טובה לכולם

תודה
    18
    קיבל/ה 26 תודות ב-16 הודעות
    תודה
    0
    שלום יעל,
    קודם כל קצת לגבי קצבי הדגימה. לפי קריטריון ניקוויסט את צריכה לדגום בתדר דגימה כפול מהתדר הכי גבוה שאת מתכוונת לדגום
    טווח האודיו הנשמע הוא 20HZ עד 22KHz (ואצל רוב האנשים הטווח העליון נמוך יותר, עם תלות חזקה בגיל) ככה שאין הצדקה לתדר דגימה יותר גבוה מ-44Khz.

לגבי הרכבת ADC לבד- לא כל כך רלוונטי לרזולוציות שאת דורשת. לצורך הספורט תחפשי מידע על Flash ADC ותראי איך הוא בנוי, זה הסוג הכי מהיר שקיים ושהכי קל למימוש ברכיבים בדידים כי הוא דורש רק נגדים ומגברי שרת.

למה לא פשוט להשתמש במחשב רגיל?
    בהרבה מהמחשבים היום יש 3-6 כניסות שיכולות לשמש כקלט למיקרופון, רק צריך לברר מה הרזולוציה שבה המחשב מסוגל לדגום אותות. ככה יהיה לך גם את כוח העיבוד של המחשב לעיבוד אותות והחישובים וגם לא תהיה לך בעיה של זיכרון.
    אלעד דב

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •  
הרשמה