מציג תוצאות 1 עד 3 מתוך 3

נושא: compiling s4a

תודה
    2
    קיבל/ה 0 תודות ב-0 הודעות
    תודה
    0

compiling s4a

שלום

אני די חדש בעסק ואני מתקשה להבין משהו בנוגע לשפות תכנות הויזואליות של ארדואינו.
    הבנתי שעבודה עם קוד ויזואלי (כמו SNAP) לא יכולה להישמר על לוחות הארדואינו (במילים פשוטות - אפשר לתכנת עם SNAP, אבל אם תנתק אותו מהמחשב הוא לא יזכור את התכנות).
    לצרכים שלי, הארדואינו חייב "לזכור" ולעבוד גם כשהוא לא מחובר למחשב - אז עבדתי עם הקוד של התוכנה (IDE?).

בעבודה עם תלמידים גיליתי שקשה לחלקם מאוד להתגבר על האנגלית ובכלל, קוד ותכנות זה קשה. אבל מצד שני אני צריך שהפרוייקטים יעבדו גם כשהם מנותקים מהמחשב.
    חיפשתי ברשת ומצאתי את זה:
    http://blog.s4a.cat/2015/06/09/Snap4...eneration.html
    זה בעצם אומר שאפשר לתכנת ויזואלית ככה שהארדואינו "יזכור" את הקוד גם כשאנתק אותו?
    נערך לאחרונה על ידי matansag; 09-04-2018 בשעה 09:56-24.

2. פרסומת
    תודה
    15
    קיבל/ה 330 תודות ב-294 הודעות
    תודה
    0
    לא מכיר את הסביבה הזו אבל לפחות ממה שכתוב אכן נראה שבתנאים מסוימים אתה יכול לכתוב תוכנה בסביבה האינטראקטיבית ואח"כ לייצא אותה לקובץ INO שאתה יכול לטעון לארדואינו דרך ה IDE הרגיל שלו.
    אבל אחרי שאתה עושה את זה נראה שתצטרך שוב לטעון את ה INO של מערכת הפיתוח כדי לחזור לעבוד בסביבה ההאינטראקטיבית. הפתרון הנוח כנראה הוא שימוש בשני לוחות - אחד שמשמש לפיתוח בסביבה האינטראקטיבית ואחד שמקבל לתוכו את ה INO המקומפל ועובד מול ה IDE של ארדואינו.

ד"א - יש גם אופציה לעבור לרספברי פאי ושם ה SCRATCH הוא חלק מהמערכת. זה אמנם תחום מחירים אחר (תלוי בדגם שבוחרים, וגם יותר מוגבל בנושא כניסות אנלוגיות - אם כי זה פתיר) אבל אולי לילדים צעירים יכול להתאים, מה גם שיש להם עיתון חודשי דיגיטלי חינמי עם המון הדרכות ודוגמאות.
    נערך לאחרונה על ידי gbgb; 09-04-2018 בשעה 11:18-24.

תודה
    21
    קיבל/ה 13 תודות ב-13 הודעות
    תודה
    0
    לפי מה שרשום הסביבה עושה שימוש בפרוטוקול firmata שאותה צורבים על הארדואינו ובמקרה הזה הארדואינו חייב להיות מחובר למחשב כל הזמן. יש אולי אפשרות להשתמש בwifi ואז אפשר קצת להתרחק מהמחשב, אבל חוץ מזה לא נראה לי שיש פתרון.

אם אני זוכר נכון tinkercad היא תוכנה שבה אפשר להשתמש בסנאפ ואז זה יוצר קוד של ארדואינו מורידים אותו למחשב וצורבים עליו.

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •  
הרשמה