מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 10

נושא: ברז חשמלי

תודה
    21
    קיבל/ה 13 תודות ב-13 הודעות
    תודה
    0

ברז חשמלי

יש לי ברז חשמלי שעובד טוב עם מתח 12V הבעיה היא שהוא מתחמם אחרי כמה זמן. מישהו יודע איך אפשר לפתור את הבעיה הזאת?
    או להפנות לברז שעושה טוגל פולס אחד נפתח פולס אחר נסגר ואז לא צורך הרבה זרם להפעלת הסולנואיד

2. פרסומת
    תודה
    0
    קיבל/ה תודה בהודעה אחת
    תודה
    0
    לפי מה שציינת, אני משער שהברז לא מתאים להפעלה קבועה
    תצרף פרטי ברז חשמלי, ושירטוט\תמונה של המעגל, כדי לברר.

ישנם סולנואידים שלא נועדו להפעלה ב 100% duty cycle - אלו יתחממו במצב של הפעלה קבועה, עד שהבידוד בסליל ירד ויגרום לקצר.
    בברז כזה מצב התריס מוחזק ע"י לחץ מים מינימלי, מה שמוביל גם לחיסכון בצריכת חשמל ואפשרות הפעלה מרחוק.

החלפת הקוטביות לברז ניתן לישם עם בקר H-bridge.
    https://www.4project.co.il/section/dc-motor-drivers

תודה
    21
    תודה
    0
    https://www.amazon.com/EHCOTECH-Elec.../dp/B01E0NS84C

הברז הוא 12VDC אבל נפתח בכל מקרה בלי קשר לכיוון החוטים. ניסיתי עוד אחד מפלסטיק וגם הוא DC אבל נפתח באותה צורה אז H-BRIDGE לא יעזור. אתה יכול להסביר מה ההבדל בין ברז DC ל AC בגלל שמבחינת ההפעלה שלו אין הבדל. אני נותן זרם הוא נפתח מנתק זרם הוא נסגר וזה קורה גם שמחליפים את החוטים.
    אם אתה אומר שלא מתאים להפעלה קבועה אז למה הוא מתאים לפתוח מים לכמה דקות וזהו? אתה מכיר ברז מתאים שאפשר לפתוח להרבה זמן או שאפשר לעשות טוגל? מוזר שאין דבר כזה

תודה
    1
    קיבל/ה תודה בהודעה אחת
    תודה
    0
    הסבר כללי (אין לי לינקים או דגמים כרגע) - חלק ממנגנון הברז זהו אלקטרומגנט שמושך מוט מתכת. כשהמוט "משוך", הברז פתוח. אם החשמל מפסיק, קפיץ מחזיר את המוט למצב סגור.
    יש דגמים בהם בקצה האלקטרומגנט יש מגנט "רגיל". ברגע שאלקטרומגנט הופעל והמוט נמשך, המוט "נתפס" על ידי המגנט. כך שגם אם החשמל מפסיק, הברז נשאר פתוח. צריך זרם חשמלי הפוך כדי לשחרר את המוט.

בקיצור, אפשר לקנות ברז כזה או כזה. אפשר אפילו לקנות רק את האלקטרומגנט ולהחליף סוג.

6. מי אמר/ה ל-lyuv תודה על ההודעה המועילה הזו:

Terminal (23-05-2018)

תודה
    15
    קיבל/ה 337 תודות ב-301 הודעות
    תודה
    0
    נראה לי שזהו ברז באיכות תעשייתית ולכן גם אם הוא מתחמם זה כנראה בסדר, כי זו תכונה אופיינית לסליל - צריכה של כ 17 וואט לפי המפרט זה בהחלט חום שמרגישים, כך שאם הזרם בפועל מתאים למפרט אין מקום לדאגה.

השימוש בברזים מסוג TOGGLE (פולס הפעלה פולס כיבוי) אופייני למצב שבו רוצים לחסוך באנרגיה.

אם אתה מנסה לחסוך באנרגיה והמטרה היא מערכת השקייה או משהו דומה ביתי, בכל חנות לצרכי גינה תוכל לקנות ברז TOGGLE, אבל הם די יקרים בהשוואה לברזה ההשקייה הרגילים (נדמה לי שקרוב ל 200 שקל, לעומת 50-100 לרגילים).

8. מי אמר/ה ל-gbgb תודה על ההודעה המועילה הזו:

Terminal (23-05-2018)

תודה
    0
    קיבל/ה תודה בהודעה אחת
    תודה
    0
    ציטוט מעמוד המוצר שצירפת, הצהרת יצרן לטמפרטורת עבודה נומינאלית\תקינה:
    "Coil tempreature will stabilize between 155° and 185° F during long activation periods (typical for general purpose solenoid valves)"
    שזה בין 68 ל 85 מעלות צלזיוס.

10. מי אמר/ה ל-Eli_Agronov תודה על ההודעה המועילה הזו:

Terminal (23-05-2018)

תודה
    21
    תודה
    0
    תודה לכל העונים אני מבין שזה אופייני לברז חשמלי. באמת אם פותחים השקייה לכמה שעות והוא מתחמם קצת זה לא נורא אבל אני משתמש בו למשהו קצת שונה ולא רוצה שהוא יתחמם בכלל.
    הייתי מעוניין לעקוף את זה עם ברז חשמלי שפולס אחד פותח ופולס אחד סוגר איך קוראים לדבר הזה באנגלית ומישהו יודע למה זה כל כך נדיר? חיפשתי כבר שעות בלי למצוא, אולי שווה לפתח מוצר כזה נשמע די פשוט.

תודה
    0
    קיבל/ה תודה בהודעה אחת
    תודה
    0
    יצרן ברזים מבוקרים ידוע וישראלי:
    http://www.baccara-geva.com/product_...s%20|%20Valves
    יש גם מה שחיפשת - latching solenoid בקטלוג.

- נכון, סולנואיד כמו-גם אלקטרומגנט לא יושפעו מהחלפת קוטביות, בגלל שמתכת תמשך לשדה מגנטי בכל קוטביות.
    אם תפעיל ברז עם סליל DC ממתח AC - תשמע זמזום, ירידה בכח הפעלה, וקיצור משך חיי הברז.

בהצלחה והתקנה מהנה!

תודה
    21
    תודה
    0
    latching זה המילה שחיפשתי תודה רבה

תודה
    1
    קיבל/ה תודה בהודעה אחת
    תודה
    0
    מציע שתבדוק בחנויות לציוד השקיה. בעבר, כשתיקנתי את מערכת ההשקיה הביתית שלי, החלפתי את הסולנויידים ונתקלתי (לא זוכר היכן בדיוק) בדגמים לפתיחה קבועה או מתחלפת. כך שזה זמין בארץ בקלות בחנויות כגון הגרעין.

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •  
הרשמה