מציג תוצאות 1 עד 9 מתוך 9

נושא: עזרה בבניית שולחן מסתובב עם מנוע ואפשרות בקרת מהירות.

תודה
    0
    קיבל/ה 0 תודות ב-0 הודעות
    תודה
    0

עזרה בבניית שולחן מסתובב עם מנוע ואפשרות בקרת מהירות.

שלום חברים. אני אמנית זכוכית ונייר וחדשה בכל התחום של בניית מכשירים שעובדים עם מנועים וכו' ולכן אשמח מאוד לעזרתכם.

אני בונה מכשיר שמכונה באנגלית Phonotrope או Zeotrope - זה מן פלטה עגולה מסתובבת (קצת כמו פטיפון), בקוטר של כ - 35 ס"מ,
    שמאפשרת יצירת אנימציה דו או תלת מימדית באופן אנלוגי
    קצת קשה לי להסביר מה זה בדיוק, אז הנה לינקים למכשירים כאלו:
    http://phonotropia.blogspot.com/2015...-zoetrope.html
    http://phonotropia.blogspot.com/2015...rton-soup.html
    מה שאני צריכה זה פשוט לבנות פלטה עגולה מסתובבת, שאוכל לשלוט על מהירות הסיבוב שלה, כי מהירות הסיבוב קריטית לכך שהאנימציה תיקלט במצלמה
    מהירות הסיבוב שנהוג להשתמש בה היא בין 45 - 78 סל"ד.
    אל הפלטה הזאת אני אצמיד את הפריימים של האנימציה שלי, כך שהיא צריכה להיות מסוגלת גם להסתובב כשיש עליה קצת משקל (בכל מקרה לא יותר מקילו)
    איזה סוג של מנוע יכול להתאים לפרוייקט כזה?
    בהתחשב בעובדה שאין לי ידעבתכנות ארדואינו, על מה הייתם ממליצים מבחינת בקרת מהירות?
    אם יש אפשרות, אשמח לשמוע הצעות שיכולות להתאים לתקציב מוגבל משהו.

תודה מראש לעונים.

2. פרסומת
    תודה
    15
    קיבל/ה 331 תודות ב-295 הודעות
    תודה
    0
    (בדיוק בשבוע שעבר הייתי בשדה התעופה של ציריך ושם עושים משהו דומה עם מסכי טלויזיה במנהרה של הרכבת שבין הטרמינלים על ידי סינכרון בין התמונות במסכים למהירות הרכבת)

למה לא להשתמש בפטיפון ישן?
    הפטיפונים האיכותיים בשנות ה 80 היו עם הנעה ישירה כך שניתן היה לשלוט על המהירות בעזרת כפתור שהיה על המכשיר (מהירות של 45 סל"ד אני בטוח שהיתה, לגבי 78 לא זוכר). הם גם היו עם פלטה די כבדה כך שהמשקל לא אמור להיות בעיה.
    אני מניח שבמידת הצורך ניתן יהיה לעשות איזושהיא מודיפיקציה כך שניתויהיה לשלוט בצורה ממוחשבת ואולי גם לשנות את תחום המהירויות (האם היא צריכה להיות ממוחשבת או שפשוט יכולת לשנות למהירות ספציפית לפני תחילת הפעולה?).

תודה
    0
    תודה
    0
    ציטוט נכתב במקור על ידי gbgb צפיה בהודעה
    (בדיוק בשבוע שעבר הייתי בשדה התעופה של ציריך ושם עושים משהו דומה עם מסכי טלויזיה במנהרה של הרכבת שבין הטרמינלים על ידי סינכרון בין התמונות במסכים למהירות הרכבת)

למה לא להשתמש בפטיפון ישן?
    הפטיפונים האיכותיים בשנות ה 80 היו עם הנעה ישירה כך שניתן היה לשלוט על המהירות בעזרת כפתור שהיה על המכשיר (מהירות של 45 סל"ד אני בטוח שהיתה, לגבי 78 לא זוכר). הם גם היו עם פלטה די כבדה כך שהמשקל לא אמור להיות בעיה.
    אני מניח שבמידת הצורך ניתן יהיה לעשות איזושהיא מודיפיקציה כך שניתויהיה לשלוט בצורה ממוחשבת ואולי גם לשנות את תחום המהירויות (האם היא צריכה להיות ממוחשבת או שפשוט יכולת לשנות למהירות ספציפית לפני תחילת הפעולה?).
    נשמע מעניין מאוד מה שראית בציריך.
    פטיפון ישן - זה יכול להיות אחלה פתרון בתור התחלה, אבל אין לי מושג מאיפה להשיג כזה במחיר סביר. עד כה מה שראיתי יקר למדי. אם יש לך רעיון אשמח לשמוע.
    עדיף שתהיה לי יכולת לשנות תוך כדי הפעלה - כדי להתאים בדיוק למהירות הצילום, למרות שגם שינוי למהירות ספציפית לפני הפעלה יכול לעבוד - אם זה חוסך כסף ובלאגן, אז אחלה.
    ועדיין, לטווח רחוק - הייתי רוצה למצוא דרך לבנות בעצמי מתקן מסתובב שייראה גם אסתטי ויתאים לתערוכה וכו'. יש לי אפילו כמה מתקנים שיכולים לעבוד, רק הם לא מסתובבים כי אין להם מנוע ואני לא יודעת אילו מנועים יכולים להתאים.
    תודה רבה ואשמח לכל עצה נוספת!

תודה
    1
    קיבל/ה 42 תודות ב-41 הודעות
    תודה
    0
    אולי מיקרוגל יתאים?
    במידת הצורך ניתן לפרק את הדלת ולגרום למיקרו לחשוב שהיא סגורה כדי שימשיך לפעול כרגיל. גם את מנורת המיקרוגל כמובן מוציאים. רק את המהירות אולי יהיה צורך להגביר.
    ש.ר. תכנון ופיתוח כרטיסים אלקטרוניים, ארדואינו, FPGA, Verilog, תוכנה וחומרה. sreches@gmail.com
    http://www.arduino-freelance.com

תודה
    15
    תודה
    0
    אולי עוד אפשרות - מנוע של קורקינט חשמלי (או אופניים חשמליות קטנות) - היתרון הוא שניתן לקנות בצמוד לזה גם את כל מערכת בקרת המהירות והכוח. אני רק לא יודע מה יהיו הביצועים במהירות הרצויה כי עבור קורקינט נראה לי שהתחום שמתחת ל 100 סל"ד משמעותו מהירות מאוד איטית.

תודה
    0
    תודה
    0
    האמת שיש מכשירים כאלו, כמו שאני רוצה לבנות, שעובדים על מהירויות גבוהות יותר - בעיקר כשעושים ממש פסל עם אשליה של תנועה (יש אמן שעושה דברים כאלו בהדפסה תלת מימדית). אז גם מנוע קצת מהיר יותר יכול להיות רלוונטי.
    שאלה לי אליכם - איפה אתם משיגים דברים כאלו - מנוע של קורקינט/מיקרוגל ישן/פטיפון? ובכלל, בתור מייקרים, יש לכם המלצות על מקומות להשיג ציוד בסיסי - כמו ספק כוח נניח?
    אני גרה בפריפריה ועדיין הרבה פעמים המחירים ממש הזויים.
    שיהיה אחלה יום בינתיים

תודה
    15
    תודה
    0
    לגבי דברים משומשים - צריך לחפש בשוקי פשפשים וכו'. מנוע אולי יש משהו משומש בחנות לתיקון אופניים.
    לדברים חדשים - איביי או אמזון (אישית מעליאקספרס התאכזבתי, אבל גם זו אפשרות מקובלת) - ואני גר באזור המרכז, אבל בהינתן יכולת לחכות 4-6 שבועות למשלוח, אין לזה תחרות - לא זכורה לי הפעם האחרונה שנכנסתי לתל-אביב על מנת לקנות משהו.

תודה
    0
    תודה
    0
    תודה רבה על העזרה. עובדת על זה ומקווה לעדכן כשאסיים לבנות את המכשיר.

תודה
    5
    קיבל/ה 70 תודות ב-69 הודעות
    פוסטים בבלוג
    13
    תודה
    0
    לגבי הפטיפון, אם הוא לא ישן מדי, יש שם מנוע DC ופלטה מאוזנת
    לשלוט על המהירות זה פשוט
    הכי זול שוק הפשפשים.
    לחילופין:
    אני יכול לתת לך מנוע ובקרת מהירות משתנה. ספק כוח זה שטויות.אפילו משהו דיגיטלי, הבעייה היא המכניקה, לעשות ציר וגלגל מאוזן זה משהו מסובך.

מיקרוגל לא טוב יש שם מנוע AC בעל מהירות קבועה
    יוני פפיני
    0585050330
    pro-hobby.com

תגיות בנושא זה

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •  
הרשמה