מציג תוצאות 1 עד 3 מתוך 3

נושא: חישת טמפרטורה עם PT100 ו MAX31865

תודה
    15
    קיבל/ה 331 תודות ב-295 הודעות
    תודה
    0

חישת טמפרטורה עם PT100 ו MAX31865

הקדמה:
    על אף שיש לא מעט חיישני טמפרטורה מבוססי סיליקון, עם יכולת התממשקות מאוד קלה (קריאה אנלוגית ישירה או תקשורת דיגיטלית כדוגמת I2C), עבור אפליקציות תעשייתיות, ובעיקר בטמפרטורות יותר גבוהות, מקובל להשתמש בחיישנים מסוג PT100. החיישנים האלו מופיעים מספר סוגי חיבורים - 2, 3, 4 מוליכים, כאשר מעגל מבוסס חיישן 4 מוליכים נותן את התוצאה המדויקת ביותר. לפני מספר שנים, במסגרת העבודה שלי, תכננתי מעגל עבור קריאה אנלוגית של חיישן כזה - זה כרוך במתח ייחוס מדויק, מגברים אופרטיבים ונגדים מדויקים.
    לאחרונה התחלתי לתכנן משהו לשימוש ביתי שמבוסס על PT100 ולא התחשק לי לבנות את המעגל המורכב שתכננתי. חיפוש מהיר באינטרנט העלה את הרכיב MAX31865, וכרטיסון עם הרכיב שמיועד למייקרים מבית ADAFRUIT (וחיקויים באיביי ברבע המחיר). הנחמד ברכיב (ובכרטיסון) הוא שניתן בקלות לבחור בסוג החיבור - 2,3,4 וגם את סוג החיישן (למשל רכיב PT1000). הזמנתי כרטיס באיביי והתחלתי לחפש קוד עבור ארדואינו.
    מצאתי שני מקורות:
    האחד של ADAFRUIT - יש להם באתר הדרכה מאוד מפורטת על הכרטיסון והקוד, אלא שהקוד שלהם מבוסס על ספריה שלהם, ואני נמנע מספריות (למעט ה"סטנדרטיות" של ארדואינו)
    השני נכתב על ידי מישהו מ MAXIM (יצרן הרכיב), אבל הקוד פשוט לא עובד. כל נושא ה SPI (התקשורת שבה משתמש הרכיב) מבוסס כנראה על גרסאות מאוד מוקדמות של ספריות של ארדואינו - בשלב מסוים הייתי בטוח שקניתי כרטיס דפוק. בנוסף הוא כתוב, לטעמי, בצורה קצת מבולגנת ולא הגיונית.
    אני מעלה כאן את הקוד המתוקן שלי, למקרה שמישהו בעתיד ירצה לעבוד עם הרכיב הזה.
    תמונות ממוזערות מצורפות תמונות ממוזערות מצורפות Click image for larger version. 

Name:	IMG_20180627_225405_small.jpg‏ 
Views:	23 
Size:	155.3 קילובייט 
ID:	4156   Click image for larger version. 

Name:	IMG_20180627_225148_small.jpg‏ 
Views:	19 
Size:	147.5 קילובייט 
ID:	4155  
    קבצים מצורפים קבצים מצורפים

2. פרסומת
    תודה
    1
    קיבל/ה 42 תודות ב-41 הודעות
    תודה
    0
    לדעתי השימוש בסיפריות הוא חלק מהקהילה של ארדואינו וקוד פתוח בכלל.
    אני לא חושש מסיפריות פרטיות, במיוחד אם יש תגובות חיוביות ממשתמשים ובטח לא ממקור כמו adafruit עם חשיפה רחבה והרבה משתמשים.
    כמובן שתמיד צריך לבדוק.
    את החשש שלך מכפילות ש-include יגיע לאותו שם קובץ בשתי סיפריות ניתן לראות באזהרות הקומפילציה שגם מודיעה מה נבחר ואפשר לתקן.
    ש.ר. תכנון ופיתוח כרטיסים אלקטרוניים, ארדואינו, FPGA, Verilog, תוכנה וחומרה. sreches@gmail.com
    http://www.arduino-freelance.com

תודה
    15
    קיבל/ה 331 תודות ב-295 הודעות
    תודה
    0
    ברור לי שיש ספריות ויש ספריות, ועבור המייקר החובב ללא ידע מעמיק הן פותרות הרבה בעיות (או לחילופין יוצרות בעיות כשיש בהן באג ואין לו מושג מה לחפש).
    בתור אחד מרקע יותר מקצועי ורצון להכיר את הפרטים, אני מעדיף לכתוב בעצמי עד הרמה הנמוכה ביותר שהזמן והחשק מאפשרים, על אף שאדע גם לתקן באגים בספריה מוכנה. יתרון נוסף - זה מאלץ אותך לקרוא את ה DATASHEET.

שכחתי לציין עוד תכונה של הכרטיסון - הוא מטפל בכל נושא האספקה וה LEVEL SHIFTING כך שנוח לעבוד איתו במערכות 5 וולט.

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •  
הרשמה