מציג תוצאות 1 עד 16 מתוך 16

נושא: התייעצות במימוש פשוט לחיישן אלחוטי לדלת LowPower

תודה
    0
    קיבל/ה תודה בהודעה אחת
    תודה
    0

התייעצות במימוש פשוט לחיישן אלחוטי לדלת LowPower

היי חברים,
    יש לי מערכת בית חכם שמורכבת מ- Raspberri Pie, ESP2866, Arduino, Sonoff ושלל חיישנים.

אני רוצה להוסיף חיישן לדלת כדי שאוכל לבצע פעולות בהתאם לסטטוס הדלת.

הדרישה החשובה ביותר לחיישן הזה היא Low Power, מכיוון שאני לא רוצה להריץ חוטי מתח.

חשבתי על כמה רעיונות, אבל אני לא ממש מרוצה מהם כי לכל אחד יש חסרונות ויש לי הרגשה שהם גם כוללים מורכבות מיותרת.

אשמח לשמוע רעיונות שלכם..

אלו הרעיונות שלי כרגע:

רעיון 1:
    לחבר Arduino pro mini שיהיה אחראי על ה Interrupt שמגיע מה Reed sensor , וידליק (בעזרת טרנזיסטור) בקר ESP8266 (שיתחבר לרשת וישדר את הנתונים) ואז המערכת תחזור למצב שינה.
    השימוש ב Arduino רק בגלל ה Low Power המצוין שלו. (ממה שאני יודע עד היום, ל-ESP יש צריכה גבוהה גם במצבי שינה).
    חיסרון: מגושם, הרבה הלחמות ורכיבים, צורך הרבה סוללה בזמן חיבור ל-WIFI.
    יתרון, החומרה נגמרת בצד החיישן, לא צריך להוסיף חומרה נוספת למערכת (ההודעה תשלח ב MQTT ושם נגמרת החומרה).

רעיון 2:
    בעצם רעיון שראיתי בחיפוש ברשת, דומה לרעיון ה-1 אך הפעם במקום להשתמש ב ESP , אשתמש ב-2 מודלים של RFM69W.
    אחד בצד החיישן והשני יחובר לאחד מרכיבי המערכת בית חכם (Raspberri או Arduino ).
    במקרה הזה לא אצטרך למתג עם טרנזיסטור כי הרכיב RFM69W תומך ב- Low Power כמו שצריך וצריכת הזרם שלו באמת נמוכה במצב שינה.
    חיסרון: חומרה נוספת גם בצד המערכת הקיימת, וצריך להזמין את ה -RFM69W שכרגע אין לי (:
    יתרון: מהירות (אין את כל החיבור ל WIFI שלוקח זמן ושעד שלא התחבר לא ניתן לחזור למצב שינה).

רעיון 3 (שגם נראה לי הכי פשוט בינתיים) :
    הרכיב הזה, שידרוש רק תוספת קוד פשוט בצד המערכת הקיימת, השאלה אם הוא יתאים :
    https://www.ebay.com/itm/DC-5V-RF-WI...72.m2749.l2649

מידע נוסף למתעניינים:
    המערכת מבוססת על Node-Red שמותקן על ה- Raspberri בנוסף ל Mosquito MQTT server.
    כל פקודות נשלחות בין הרכיבים בפרוטוקול MQTT, פרט לאלו שנשלחות באינפרה אדום למכשירים ה"טיפשים" מתוך ה-ESP8266 המחובר ללד אינפרה ומקבל את האות שצריך לשדר AS IS בהודעת MQTT (ולכן יש צורך גם בESP8266).

תודה רבה,
    מאור
    נערך לאחרונה על ידי MT22; 16-01-2019 בשעה 14:19-24.

2. פרסומת
    תודה
    15
    קיבל/ה 362 תודות ב-326 הודעות
    תודה
    0
    אופציה 3 נראית הכי פשוטה וחסכונית באנרגיה - נראה לי שבמצב רגיל היא לא "ישנה" אלא ממש מנותקת מהבטריה וה REED RELAY שלה פשוט מחבר את הסוללה לזמן קצוב (אם כי יש לה התראת סוללה נמוכה כך שאולי בכל זאת יש איזושהיא צריכה במצב דלת סגורה).

תודה
    0
    קיבל/ה תודה בהודעה אחת
    תודה
    0
    אתה חושב כמוני (:
    אני מקווה שהיא "ישנה" ולא מנותקת מהסוללה כי אני רוצה לקבל חיווי גם כשהדלת נסגרת ולא רק נפתחת.
    לא חושב שיש דרך לממש את זה אם המערכת מתעוררת רק בפתיחת הדלת, אלא אם היא משדרת כל עוד הדלת פתוחה ואז כשהיא נסגרת השידור מפסיק וככה ה Receiver יודע שהדלת נסגרה.
    אבל זה ממש בזבוז אנרגיה אז לא נראה לי שזה המקרה.

תודה
    5
    קיבל/ה 80 תודות ב-79 הודעות
    פוסטים בבלוג
    13
    תודה
    0
    שלט 4 פונקציות ב 433
    יוני פפיני
    0585050330
    pro-hobby.com

תודה
    0
    קיבל/ה תודה בהודעה אחת
    תודה
    0
    היי יוני,
    יש לי כזה קיט של שלט 4 כפתורים.
    כדי להשתמש בו למטרה הזו, צריך להתחבר לכפתורים עצמם בהלחמות ו"לסגור מעגל" שזו הדמיית לחיצת כפתור. מצריך עוד טרנזיסטורים וכנראה גם תהיה צריכת זרם קבועה שתצא מכל הסיפור.
    אם אחבר את ה Reed sensor ישר לכפתור, כשהדלת תהיה פתוחה הכפתור יהיה לחוץ קבוע עד שהיא תיסגר וזה יפרק את הסוללה של השלט. (הדלת לפעמים פתוחה המון זמן)
    תקן אותי אם אני טועה.
    תודה

תודה
    5
    קיבל/ה 38 תודות ב-28 הודעות
    תודה
    0
    היי,

למה אתה חושב שצריכת ההספק של ה-ESP8266 במצב שינה עמוקה גבוהה? ממה שאני רואה היא מאוד נמוכה.
    ושאלה נוספת - בפתרון עם ארדואינו, אני מניח שאתה מתכוון "לנטרל" את מייצב המתח שעל הלוח, או לממש מעגל משלך, נכון?

תודה
    0
    קיבל/ה תודה בהודעה אחת
    תודה
    0
    אמת, כי אני גם רוצה לספק מספיק זרם ל ESP8266 או ל RFM69W.
    מנסיוני (לפני שנתיים פלוס) ניסיתי להרדים ESP8266 (על NodeMcu) והמצב שינה שלו היה על הפנים וצרך המון זרם, לא זוכר כמה בדיוק זה היה מזמן.
    בנוסף אני "שוחט" את הלד שעל הארדואינו כדי לחסוך עוד זרם.

תודה
    5
    תודה
    0
    או. קיי. - זאת הבעייה. כשצריכת הספק היא שיקול, אל תשתמש בלוח פיתוח שכולל רכיבים נוספים כמו לד ומייצב. תשתמש למשל ב-ESP8266-01. צריכת הזרם בשינה אמורה להיות ~20uA, מה שאומר - זניחה ביחס לצריכה הכוללת בזמן עבודה.

תודה
    0
    קיבל/ה תודה בהודעה אחת
    תודה
    0
    וואוו 20uA זה מלא, אני זוכר שהגעתי ל 6uA במצב שינה.
    אבל האמת שזה לא עד כדי כך קריטי, זו לא בעיה להחליף סוללה בתקופות יותר קצרות, כי זן לא מערכת שיושבת באיזה מקום מרוחק זה כולה בסלון (:
    במידה ואשתמש רק ב- ESP8266 עם הצריכת זרם הכי נמוכה שיש בזמן שינה, בכל התעוררות יהיה צורך להתחבר מחדש ל WIFI נכון ?
    אם לא, אז נראה לי שאלך על זה, המימוש הכי פשוט, מקסימום זה לא יהיה הכי LOW POWER שיש..

תודה
    1
    קיבל/ה 52 תודות ב-51 הודעות
    תודה
    0
    הרעיון של יוני עם השלט נראה המתאים ביותר להגדרה אמיתית של LOW POWER.
    אין צורך בטרנזיסטורים על מנת לסגור מעגל.
    הייתי משתמש ב - READ RELAY שהוא פסיבי לחלוטין ונסגר (או נפתח) בקרבה למגנט.
    ש.ר. תכנון ופיתוח כרטיסים אלקטרוניים, ארדואינו, FPGA, Verilog, תוכנה וחומרה. sreches@gmail.com
    http://www.arduino-freelance.com

תודה
    0
    קיבל/ה תודה בהודעה אחת
    תודה
    0
    יש לי Reed relay, וכזה שיש לו גם NO וגם NC.
    אבל אין אני גורם ל"לחיצה" קצובה בזמן כשיש שינוי (מגנט קרובת מגנט רחוק) בלי רכיבים נוספים ?

אם הבנתי נכון באיך שאתה מתכוון לחבר את החיישן לכפתורים עצמם (ישירות):
    הדלת נפתחת => ה Reed relay סוגר מעגל => השלט ממשיך לשדר עד שהדלת נסגרת => זה לא כ"כ Low Power.

תודה
    5
    תודה
    0
    ציטוט נכתב במקור על ידי MT22 צפיה בהודעה
    וואוו 20uA זה מלא, אני זוכר שהגעתי ל 6uA במצב שינה.
    אבל האמת שזה לא עד כדי כך קריטי, זו לא בעיה להחליף סוללה בתקופות יותר קצרות, כי זן לא מערכת שיושבת באיזה מקום מרוחק זה כולה בסלון (:
    במידה ואשתמש רק ב- ESP8266 עם הצריכת זרם הכי נמוכה שיש בזמן שינה, בכל התעוררות יהיה צורך להתחבר מחדש ל WIFI נכון ?
    אם לא, אז נראה לי שאלך על זה, המימוש הכי פשוט, מקסימום זה לא יהיה הכי LOW POWER שיש..

תבדוק את משמעות המספרים, נגיד פה: https://oregonembedded.com/batterycalc.htm
    הרוב המוחלט של הצריכה יהיה במצב פעולה (ולא בשינה), כך שההבדל בחיי הסוללה בשני המקרים (6uA לעומת 20uA בשינה) יהיה קטן מאוד.
    תשקיע את המאמץ בקיצור זמן הפעולה (למשל, ויתור על DHCP) ובצמצום צריכת הזרם במצב זה (למשל, הדלקת ה-WiFi רק כשצריך וכו').

תודה
    5
    פוסטים בבלוג
    13
    תודה
    0
    לא הסברתי את עצמי טוב, אתה משתמש בשני כפתורים שנלחצים אחד אחרי השני בדרך כלומר לא בקצה ואז אתה מקבל לחיצה רגעית
    יוני פפיני
    0585050330
    pro-hobby.com

תודה
    0
    קיבל/ה תודה בהודעה אחת
    תודה
    0
    יוני אתה מתכוון עם 2 חיישני Reed שכל אחד מהם יהיה מחובר לכפתור אחר, והחיישנים (או המגנט) ישבו במרחק מסוים (במצב דלת סגורה אין מגנט קרוב לאף אחד מהחיישנים)?
    אם כן אז אדע לפי הסדר שהם נלחצו אם זו הייתה פתיחה או סגירה ?
    משהו כזה:
    Click image for larger version. 

Name:	ScreenHunter_112 Jan. 17 20.16.jpg 
Views:	13 
Size:	68.8 קילובייט 
ID:	4171
    תמונות ממוזערות מצורפות תמונות ממוזערות מצורפות Click image for larger version. 

Name:	doorSensors.jpg‏ 
Views:	8 
Size:	10.8 קילובייט 
ID:	4170  

תודה
    0
    קיבל/ה תודה בהודעה אחת
    תודה
    0
    זיגי, כרגע אני מתלבט בין הפתרון של יוני בלי מיקרו מעבד בצד החיישן בכלל לבין הפתרון ה"מוכר" לי בשימוש ב- ESP8266.

החיישן המוכן שהזמנתי לא טוב כי הוא מדווח רק פתיחת דלת.

אם אלך על ESP8266 אבטל כל מה שניתן כמו שרשמת, האמת שלא חשבתי על זה בכלל עם ה DHCP, לא עלה בדעתי שזה קריטי, זה רעיון טוב.

תודה
    5
    פוסטים בבלוג
    13
    תודה
    0
    לזה התכוונתי, אבל טם תרצה פתרון לחיישן בקצוות רפשר בקלות עם נגד וקבל- עשיתי כזה פתרון לבן שלי בצבא וזה עובד נהדר כבר שנה
    יוני פפיני
    0585050330
    pro-hobby.com

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •  
הרשמה